Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mindenkinek ilyen piszok...

Mindenkinek ilyen piszok kemény volt az egyetem?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be az egyetemet, 5 év volt, osztatlan. Azt hittem belebetegszek, komolyan.

Az eleje még elment, a legelső félév, de utána egyre nehezebb és nehezebb lett.

Minden nap este ötig órák, volt amikor fél hétig is. Utána hazabuszoztam, amivel elment egy háromnegyed óra vagy egy óra. Aztán kajáltam és tanultam éjfélig minimum, fél egyig, utána keltem reggel hatkor, hogy beérjek, minden előadáson katalógus volt, max. 2db hiányzás volt engedve. Előadásokon alig bírtam 5-6 óra alvás után ébren maradni.

Volt amikor a buszon már állva bealudtam, nem viccelek. Álltam és elaludtam, akkor ébredtem, amikor a busz fékezett. Az a szerencse, hogy nem raboltak le vagy nem törtem magam össze egy fékezésnél. Előadásokon alig bírtam ébren maradni, szünetben fekvőtámasz, hideg vizes arcmosás, előadásokon csíptem magam izomból, hogy ne aludjak be a fáradtságtól.

Vizsgaidőszakban 7-8 vizsga minimum vagy több, napi 12-15 óra tanulás, a szobámból csak kajálni meg wc-re mentem ki.

Az államvizsga már nagyon durva volt, minden nap reggel 8-tól másnap hajnali 2-ig tanultam.

5 év alatt egy buliban nem voltam, már a gépen se játszottam évek óta, kondizást abbahagytam, mert ha ezeket megtartom akkor jön a bukás.


Nektek milyen volt?



2022. jún. 10. 23:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Hasonló, csak 6 év és 50km-ről naponta bejárás.
2022. jún. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%

Gratula a diplomához!


Nem, nem minden szak ilyen brutál.

2022. jún. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

#1. Átérzem

#2. Köszönöm!

2022. jún. 10. 23:37
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
Ez milyen szak?
2022. jún. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Gyógyszerészeti? Mert hasonlót érzek...
2022. jún. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Jogász szak
2022. jún. 11. 00:21
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Biztos voltam benne, hogy jogász, nagyon ELTE-szagú volt a sztori. :D


Btw a usernév a Wire-ből van? :D

2022. jún. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Onnan hát :D
2022. jún. 11. 01:08
 9/24 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is nehéz volt (főleg a BSc BME-n). MSc-t már jobban élveztem, több volt a projektfeladat, kevesebb a megtanulandó anyag mennyiség. Vizsga áltagban 4 volt, de ebből egyik-másik legalább 7-8 napos felkészülést igényelt. Szigorlatra pl. augusztus végén mentem és négyes lett, mert egyébként nem lett volna időm rendesen felkészülni.

Amikor elkezdtem dolgozni, nagyon élveztem, hogy csak heti 40 órát kell szakmai dolgokkal foglalkozni, lett sok szabadidőm hirtelen.

2022. jún. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kitartó és ügyes vagy, hogy mégis befejezted, gratulálok! :) Nekem első hetekben lett elegem, ezért elmentem diákmunkázni, majd passzív félévre, utána meg rendes munkára. Sajnos nem volt kitartásom hozzá és a jövőmet sem láttam azzal a szakkal, de most vissza akarok menni én is tanulni valamit.

Csodálom azokat, akik ilyen jól veszik az akadályokat, akkor is ha nagyon nehéz. Nekem mindig fontosabb volt, hogy el tudják menni ide-oda, a hobbijaim, sosem voltam enmyire céltudatos.

2022. jún. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!