Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szlovák középiskolából hogy...

Szlovák középiskolából hogy lehet magyar középiskolába átjelentkezni?

Figyelt kérdés

Van egy felvidéki barátom, aki ha betölti a 18-at lehet el szeretne otthonról költözni magyarországra. Most másodikos, 3. évének kb. a közepén lesz 18 szóval legalább addig várni kell. Lakhelye biztos lenne, munkát meg szerintem tudnék neki intézni, szóval főleg azon függ a dolog hogy az iskolaváltás mennyire kivitelezhető.


Érdeklődnék még a gimimben is erről, de amíg nem fix a terv nem akarok nagyon belemenni a témába. Azért kérdezem még csak itt, hogy nagyjából mit kell elképzelni, megoldható-e egyáltalán a dolog.



2022. jún. 13. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Szlovák Gimnázium Budapesten, kollégiumuk is van:

[link]

2022. jún. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Országon belül átlépni sem egyszerű egyik iskolából a másikba nem még egy másik országban folytatni tovább.

Ha a 3. év közepén jár majd akkor sokkal ésszerűbb befejezni azt amit ott elkezdett. Mivel gondolom 4 éves az a középiskola.

De az is fontos milyen középiskola.

Arrol nem írtál semmit.


1# szerintem pont nem ez az iskola érdekli mivel gondolom Szlovákiában is magyar középsuliba jár nem fog átlépni egy magyarországi szlovák iskolába. Valószínűleg szlovákul is alig tud az illető.

2022. jún. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is az van, hogy ha MO-ra akar menni a srác, valsozinu h eléggé hadilábon van a szlovákkal és szinte biztos, hogy itt is (én is felvidéki vagyok) magyar suliba jár. Szerintem is inkább fejezze be rendesen a 3. évét a kozépsuliban. Hisz elvégre már mindjárt vége van a tanévnek. Junius végén vége.

Ami a bejelentkezést illeti, ha gimnáziumba jár most, EU országokon belul nem lesz probléma bejelentkezni magyarországi gimibe. Ha valami érettségis kozépbe jár, akkor maradjon abban, és foleg a szakmán belul. Akkor nem lenne szabad. Az meg hulyeség, hogy országon belul nehéz átíratkozni. Ukránokat is bevesznek, nem még egy EU-s szlovákiait, akinek magyar az anyanyelve. Orbán mindig védte a kulhoni magyarokat, és még orulni is fognak hogy valaki "hazatér" :D

2022. jún. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, jelenleg mi is úgy gondoljuk, hogy jobb inkább ott befejezni, de azért reméltem hogy van valami értelmes megoldás.


Nem igazán tudom milyen iskola. Elég erős, nagy az elvárás meg magas szinten is tanulnak mindent. Viszont az általános iskola 9 éves volt szóval biztos más a tanterv mint itt.

2022. jún. 14. 11:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen. A tanterv az kicsit más talán mint nálatok. Nálunk:

9 év alapsuli (4 also tagozat + 5 felso tagozat)

4 év kozépiskola/gimázium érettségivel (esetleg 3 év szakképzo érettségi nélkul)

speciális megoldás a 8 éves gimi, ami 4 év alapsuli után + 8at jelent. Ebben az esetben a diákok sporolnak egy évet. Viszont itt egy kicsit tomorebb a tanterv.

2022. jún. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne, azért néhány gimnáziumot megkérdezni az átjelentkezés feltételeiről. A tanulók átvétele igazgatói döntéskör. Gimnáziumonként változnak az elvárások (pl. különbözeti vizsgák, megadott átlag feletti bizonyítvány). Alapfeltétel, hogy legyen megüresedett hely az osztályban. Feltételezem, hogy a tanult idegennyelveknek is egyezniük kellene...
2022. jún. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dr Sauron ***** válasza:
Az a legegyszerűbb,ha Szlovákiában fejezi be a gimit.Érettséginél viszont figyelembe kell vennie azt is,hogy a Szlovákiában letett emelt szintű érettségi nem egyenlő a magyarországi emelt szintűvel.Magyarországon a szlovákiai emelt csak középfokúnak felel meg.
2022. júl. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!