Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a férfi...

Mi a véleményetek a férfi óvodapedagógusokról, óvóbácsikról?

Figyelt kérdés

2022. jún. 29. 15:19
A kérdező szavazást indított:
Furcsának találom, szerintem nőknek való munka.
Nem zavar, hogy vannak férfi óvodapedagógusok is, de még mindig jobb, hogy nőből van több.
Szerintem lehetne több férfi óvodapedagógus is.
Egyéb, leírom.
24 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. A férfi alsós tanárokat is kifejezetten szerettük. Ha ovobacsi lenne, akkor teljesen elfogadnam azt is.
2022. jún. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom már hol olvastam egyszer, hogy mióta egyre több a csonkacsalád, egyedülálló szülő stb, még fontosabb lenne, hogy a gyerekeknek legyen apafigura, férfi példakép az életében. (Mármint nyilván itt most arra gondolok, hogy jellemzően az anyával marad a gyerek, aki utána ritkán vagy egyáltalán nem találkozik az apjával). Ilyen értelemben szerintem jó lenne, ha többen lennének.
2022. jún. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szerintem nagyon hasznos lenne több férfi az óvodákban és iskolákban. Nekünk azt mondta egyszer egy oktató az egyetemen (gyógypedagógiát tanultam), hogy a nők kicsit elbabusgatják a fiúkat és sokkal jobb lenne nekik más képet is kapni.
2022. júl. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pont tegnap mondtam a férjemnek, hogy belőle jó óvó bácsi lenne. Ahogy a saját gyermekével is törődik... Van érzéke hozzá. Szégyen, jobban mint nekem, hisz én vagyok a nő.


Ez is csak társadalmi dolog. 60-70'-es évekig csak az volt, hogy a férfinak nincs dolga a gyerek körül. Apám is csak akkor vett magához,mikor már lehetett velem normálisan játszani. Ebből jutottunk el odáig, hogy ma már vannak férfiak,akik igen is törődnek a gyerekekkel.

ápr. 9. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!