Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan köszönjek egy 25 éves...

Hogyan köszönjek egy 25 éves férfi tanárnak?

Figyelt kérdés
Én 16 vagyok.
2022. febr. 24. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az iskoládban tanít, sőt téged is, akkor magázd, tehát “jó napot”. Ha külön tanár, először akkor is magázd le, várd meg, hogy ő ajánlja fel a tegeződést.
2022. febr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó napot (vagy reggelt, estét, értelemszerűen) kívánok.
2022. febr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Data Scientist ***** válasza:
100%
Jó napot Tanár Úr.
2022. febr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Érdekes helyzet. 🤔

De a szitu és a szokások mégis a nem tegezést diktálják, sajnos, vagy nem sajnos.

2022. febr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha megengedi, akkor tegezd.


Ha nem mondd semmit, akkor magázd.

2022. febr. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Magázd. Én úgy vettem észre, hogy gimiben hiába fiatal egy adott tanár, általában nem nagyon szokás a tegezést felajánlani. Nálunk is rengeteg fiatal tanár volt, mindegyiket magázni kellett. De például egyetemen nemhogy a fiatal tanárok, de még 60 év körüli is volt, aki a tegezést preferálja. Viszont igen, ha csak nem mondja, hogy lehet tegezni, akkor maradj a "Jó napot"-nál.
2022. febr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó napot helyett inkább jó napot kívánok. Így illő.
2022. júl. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!