Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan, aki magyar...

Van itt olyan, aki magyar szakra (magyar BA) jelentkezett? Mi a tervetek vele?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam rajta, hogy ezt válasszam, vagy inkább a tanári pályát, de utóbbihoz nem érzek magamban semmiféle motivációt (nem pusztán a fizetés miatt, a hivatás maga olyan, amire sem alkatilag, sem másképp nem érzem alkalmasnak magam).


Az irodalom és a nyelvészet viszont az egyetlen irány, ami vonz, és amihez talán van is valamennyi érzékem. Azt olvastam kiadóknál, könyvtáraknál, szerkesztőségeknél ha szerencsés valaki, el lehet helyezkedni a sima alapszakos diplomával, de egyébként csak magammal szúrnék ki, ha ezt az utat választanám.


Szóval most azokhoz fordulnék, akik ezt jelölték első helyen, és leginkább az érdekelne, hogy ők milyen jövőt képzelnek el ezzel a szakkal.



2022. júl. 5. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Reménytelen állást szerezni, ne csináld. Mesterszak a minimum. Nem könnyű ez a szak. Ismerősöm a Vodafonnál van.
2022. júl. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátom ezt végezte, utána egy másik egyetemen csinált MA-t és végül színházi szervezőként dolgozik. Akkor van értelme, ha tovább tanulsz utána.
2022. júl. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1: És ő mesterszakkal van a Vodafonnál? Az tényleg elég lehangoló...


2: Voltak ilyen gondolataim, csak a kérdésben már nem mertem eddig elkalandozni. Számításba vettem, amit az első is írt, hogy esetleg nehezebb, mint gondolom és még az alapszak is szenvedősen menne.


Persze olvastam mit fed le a szak maga, de a témák címeiből még mindig nehéz következtetni arra, hogy milyen igazából. A színházi szervező jobban hangzik a Vodafonnál, de gondolom még mesterszakkal is szerencse kell egy ilyen pozícióhoz.


Köszönöm az eddigi válaszokat + ha bárkinek van valami tapasztalata vagy gondolata még, megköszönném ha leírná.

2022. júl. 5. 16:43
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly végeztem magyar BA-n, nem mentem mesterre, mert mást szeretnék tanulni, de kb. nyolc hónapja korrektorként dolgozom.

Nem könnyű elhelyezkedni BA-s diplomával, nekem is szerencsém votlt, hogy jókor néztem a hirdetéseket és fel is vettek. Érdemes menni mesterre, aztán esetleg doktorira is. A legjobb, ha konkrét terveid vannak vele.

2022. júl. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ex-magyar szakosként azt tudom tanácsolni (amit én végül nem tartottam be), hogy csak akkor menj magyar BA-ra, ha tényleg szeretnéd végigcsinálni az MA-t és esetleg a doktorit. Egyébként arra jó lehet, hogy esetleg mellé felveszel egy nyelvi minort vagy valami gyakorlatiasabb szakirányt és abban kezdesz el nézelődni. Ha viszont elég csak annyi, hogy legyen egy felsőfokú végzettséged, amivel később irodai munkákra tudsz jelentkezni, akkor érdemes elvégezni. Gondolom, felvettek azóta :)
2022. szept. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!