Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan készüljek fel az...

Hogyan készüljek fel az egyetemi matematikára?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem, hogy 28 évesen szeretném megváltoztatni az életemet és jelentkeztem egyetemre mérnökinformatikus szakra. (Kecskemét, levelező)

Csináltam is egy emelt informatika érettségit idén, ami szerencsére nagyon jól sikerült, szóval több mint valószínű, hogy fel fognak venni.

A probléma, hogy kb 18 éves korom óta nem foglalkoztam matekkal.

Ti mit ajánlanátok így egyetem előtt ennyi kihagyás után arra, hogy felfrissítsem a tudásomat?

Nézegettem a matekinget és szimpatikusnak tűnik.

Szerintetek elég lenne? Vagy mással próbálkozzak?



2022. júl. 9. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Első körben érdemes lenne a korábbi évek érettségijeit megírnod, abból lehet látni, hogy milyen hiányosságaid vannak. Ha a közép érettségi jól megy, akkor elmondható, hogy az alapok megvannak.
2022. júl. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
Mateking analízis 1 és diszkrét matek 1. Kb az minfon az első féléves anyag, részben átfed az emelt érettségi anyagával. De van érettségis anyaguk is.
2022. júl. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
80%
Jót mond az első. Én 16 évvel az érettségi után iratkoztam be matematikus alapszakra (addig teljesen mással foglalkoztam). Úgy készültem fel, hogy vettem egy könyvet, ami szisztematikusan végigveszi a középiskolai anyagot. Sokat segített, és nem volt gond az átállással az egyetemi matekra.
2022. júl. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!