Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire kellene készüljek matekbó...

Mire kellene készüljek matekból, ha programtervező informatikus szakra szeretnék tovább menni?

Figyelt kérdés

A célom az, hogy felvegyenek az SZTE-n programtervező informatikus alapképzésre. Jövőre fogok érettségizni, és emelt infót választok majd.


A baj az, hogy matekból nem vagyok a legjobb, egy könnyebb középsuliban 3,75-ös átlagom volt mindig kb. De ez nagyrészt azért is van, mert lusta voltam és nem sokat foglalkoztam vele.


Szeretnék programozó lenni, és nem akarok kibukni az egyetemről (ha felvesznek) viszont nem tudom, hogy pontosan mely témákat kellene átnéznem ahhoz, hogy viszonylag jól menjen.


szeretném végigcsinálni és nem akarom feladni


Köszönöm a válaszokat



2020. júl. 23. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az azonosságokat nem árt tudni, itt egy összefoglaló róluk: [link]

Algebrán, függvényeken kívül gyakorlatilag nem kell semmit se tudnod, meg fognak tanítani mindent.


Ha előre szeretnél tanulni akkor Kalkulusz tárgyra megtanulhatod a határértékeket, deriválást, alap integrálást.


Lineáris algebrára pedig előny ha vágod a mátrixokat(de nyílván ezeket is nulláról fogják tanítani)


Ha előre akarsz tanulni kalkuluszt, akkor ajánlom Szabó Tamás (SZTE professzor) videóit youtubeon: [link]

A felbontás sajnos elég rossz, de a tartalom jó.


Ha tudsz angolul, akkor youtubeon keress rá Professor Leonardra

2020. júl. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is SZTE-n vagyok proginfón, éshát eléggé matekos. Integrálás, deriválás, ítéletkalkulus, mátrixok stb. Elég nagy felhozatalban. De ha sikerül kifognod egy jó gyakvezt és tanulsz akkor simán meglesz minden, én sem vagyok olyan hű de okos matekból.
2020. júl. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

A gimnáziumi és egyetemi matematika nagyon eltérő. A te feladatod most az, hogy a gimis matektudásodat fejleszd a lehető legmagasabb szintre (nyilván az infó meg egyéb érettségi tárgyak mellett), alapok nélkül ugyanis elvesznél az egyetemen. Meg amúgy is, ha gyakorlod a matekot, szerintem a gondolkodásod is jobb lesz, ami elengedhetetlen ehhez a szakmához.

Az egyetemi matekkal majd ráérsz az egyetemen foglalkozni, a lényeg, hogy ne vizsga előtt ülj neki az anyagnak, hanem folyamatosan nézegesd és próbáld megérteni.

2020. júl. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2020. júl. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!