Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes elkezdeni a Gábor...

Érdemes elkezdeni a Gábor Dénes főiskola mérnökinformatikus szakjat úgy hogy induláskor az embernek nulla informatikai tudása van?

Figyelt kérdés
2022. júl. 11. 02:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem muszáj informatikai előképzettség ehhez a szakhoz. Viszont a középiskolai matekkal teljesen tisztában kell lenni. Enélkül esélytelen.
2022. júl. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez azt jelenti hogy ötösnek kell lenni belőle?
2022. júl. 11. 08:33
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
#2: Ha nem voltál legalább egy erős négyes matekból, nincs jó matematikai érzéked és készségeid, akkor vért fogsz izzadni ezen a szakon (éppúgy, mint bármilyen műszaki szakon). Persze ha nem vagy teljesen sötét matekból, akkor egy ilyen hátrányt valamelyest ellensúlyozni lehet egy magántanárral.
2022. júl. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hát ez érdekes volt mert erősen tanár függő voltam. Felelnem kellett az ötösért félévkor, de tanár váltás lett és az ezt eldöntő dolgozatom kettes lett. Így félévkor 4-es lettem.

Ezek után rohamosan romlott az átlagom egész jegyeket és ha az érettségi szünet miatt nem lett volna kicsit rövidebb a tanév hanem egy normál tanév lett volna olyan hosszú mint az I-III. osztályok tanévei, akkor év végén megbuktam volna és érettségire sem mehettem volna. Így kettessel zártam az évet.

Az érettségin viszont 4-es lettem. Sose fogom elfelejteni a matektanár bosszús arcát mikor ezt megtudta...

2022. júl. 11. 08:52
 5/14 A kérdező kommentje:
Szóval tartok tőle mert jó voltam matematikából, de annyira nem voltam jó, hogy aki rosszindulatú volt az ne tudjon keresztbe tenni...
2022. júl. 11. 09:08
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Azért mész oda tanulni, hogy legyen, nem? Az infó közép érettségi úgyis elvárás.
2022. júl. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja akkor anélkül nem is lehet?
2022. júl. 11. 10:51
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem az első és utolsó választ nem muszáj informatikai előképzettség de emeltszintu infó érettségi kell?
2022. júl. 11. 10:55
 9/14 anonim ***** válasza:
#6 válaszolónak nincsen igaza. Nem muszáj sem közép- sem emelt szintű informatika érettségi a mérnökinformatikus szakra való bejutáshoz. A szabály az, hogy két érettségi kell a matek, fizika és informatika tárgyak valamelyikéből, s ezek egyikének kell emelt szintű érettséginek lennie. Így tehát ha van mondjuk egy matek közép és egy fizika emelt érettségid, akkor azzal is bekerülhetsz.
2022. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Csak közepem van akkor elosszor le kell tennem?
2022. júl. 11. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!