Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eltén milyen órákat vehetek...

Eltén milyen órákat vehetek fel nemzetközi tanulmányok szakon?

Figyelt kérdés
Felvehetek BTK órát is? Vagy van erre valami lista? Csak annyit találtam, hogy vannak szabad kreditek, de nem tudom, ez mennyire kötött.

2022. júl. 12. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem attól függ, hogy nemzetközi tanulmányok szakos hallgató vagy, hanem a felvenni kívánt tárgytól.
2022. júl. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ezt hol tudom megnezni?
2022. júl. 12. 18:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak tárgyak, amiket bárki felvehet, más tárgyakat viszont csak azok, akik az adott szakra járnak. Ha majd elérkezik a tárgyfelvétel ideje, akkor külön kóddal tudod szűrni azokat az órákat, amiket bárki felvehet. Azon túl előadótól/tárgytól függ, hogy felveheti-e más is, ezt érdemes pl. emailben tisztázni, de nálunk (PPK) nagyon nem volt jellemző, hogy másik karról jöttek volna emberek egy átlag órára, és ez fordítva is így volt. Sok tárgynak voltak előfeltételei (másik tárgyak, amiket előtte el kellett végezni), így nem tudta volna felvenni akárki, egy teljes "tárgysorozatot" meg nem nagyon akarnak random hallgatók megcsinálni, elvégre nem véletlen járnak másik szakra.
2022. júl. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit szeretnel felvenni?

Nemzetkozin vegeztem , volt btks oram.

Vannak olyan nyelvi orak (gondolom arra palyazol) aminek van elokovetelmenye es nagyon nem is fogadnak mas karrol valo tanulokat mert foleg a BTK-soknak tartjak fenn a helyet mivel ott kotelezo minort vagy specializalot valasztani, nemzetkozin ugye ilyen nincs.


Egyebkent ova intelek a nemzetkozitol. Rengeteg degradalo tanar es baromi sok rossz elmennyel neztem/neztunk szembe a szaktarsakkal bar azota lehet valtozott a tanari kar annyira hogy szeretheto legyen, nekunk is volt par jo tanarunk, Szalai Andras orait mindenkepp ajanlom a gyakorlati orakat pedig ha tudod hozza vedd fel !


Szoval ha kicsit szukitened hogy mit szeretnel felvenni lehet tudunk segiteni :)


(Ja ha potya kreditet akarsz akkor pronay kulturalis antropologiajat ajnlom 10 eve ugyanazt a dolgozatot iratja es meg a kerdesek sorrendjen se valtoztat 😄)

2022. júl. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Nem nyelvet, inkább a történelem érdekel, főként a modernkori. De pl. Japan történelmével /kultúrájával kapcsolatban is szívesen vennék fel órát, vagy akár a hinduizmussal kapcsolatban is. Sok minden erdekel
2022. júl. 12. 21:09
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A torit fel fogod tudni venni minden problema nelkul, elte btk oldalan megtalalod a tanegyseglistat, azokban benne is vannak a kodok a tantargyakhoz igy neptunban konnyen megtalalod csak majd arra figyelj hogy mikor keresed a keresobe ne mintatanterv szerint hanem “minden tovabbi intezmeny” keresessel inditsd el hogy megtalald ! :)
2022. júl. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!