Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jobban megéri inkább magántaná...

Jobban megéri inkább magántanárral többet tanulni (ha anyagilag belefér), mint faktra járni?

Figyelt kérdés

Két év múlva fogok érettségizni, és szeptembertől, ugye 11-ben kell faktot választani.

Hallottam, hogy sokaknak nem jön be a magántanár, de én pont, hogy magántanárral tanulok hatékonyabban, mint csoportosan.


Megkérdeztem a szüleimet, mondták, hogy nyugodtan fogadjak magántanárt abból, amiből csak szeretnék. És mivel nekem hatékonyabb magántanárral, úgy gondoltam, hogy nem választok faktot, hanem a faktos időt is magántanárral töltöm. Jó ötlet? Vagy tényleg akkora pluszt ad a fakt, hogy magántanárral pótolhatatlan?


Előre is köszi!



2022. júl. 16. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen tantárgyról van szó...


Például kémiát érdemes magántanárral tanulni, miközben mondjuk van egy csomó olyan tárgy, amit akár egyedül is tanulhatsz, mert a neten mindent megtudsz róla találni, illetve matekra ott van például mateking meg stb.

De ha jó a magántanár, akkor az kivált bármilyen fakultációt, mert ugye csak rád figyel a tanár, nem +20 emberre, ami lassítja a felkészülést.

2022. júl. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, nálatok hogy van, de nekünk kötelezővé tették a fakultációválasztást, hogy meglegyen a heti kötelező óraszám, idén érettségiztem egyébként. Vegyél fel fakultációnak egy nyelvet, azt sosem árt tanulni, mellette meg járj magántanárhoz délutánonként a választott tanárgya(i)dból. Nem is hiszem, hogy megengedné az iskola, hogy tanítási időben menj magántanárhoz.
2022. júl. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom most hogy működik ez, de nálunk kötelező volt faktra járni. Kérdezzetek utána, hogy egyáltalán lehet-e kimaradni belőle.
2022. júl. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most nem kötelező.
2022. júl. 16. 15:25
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A válasz nagyban függ a faktos tanár képességétől. Ha szuper a tanár és te is jó vagy akkor szinte garantált a jó eredmény.


A helyedben választanám a faktot és mellé heti 1 órában a különtanárt.

2022. júl. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt a faktoknak egy "próbaideje" szeptember 15-ig, vagyis ha nem tetszett akkor meg le lehetett adni.

Ez nem tudom, hogy nálatok is így van-e, de én a helyedben megnézném, hogy milyen egyáltalán maga az oktatás aztán ha nem tudod magad ott elképzelni akkor meg még gyorsan megszabadulhatsz tőle.

2022. júl. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak tárgyak, amikhez ahhoz, hogy különösebb probléma nélkül (osztályozóvizsga, különbözeti vizsga) érettségizhess, faktra kell járni. Szerintem vegyél fel faktot, nem árt, ha hatékonyan készülsz, attól, mert oda is jársz, rosszabb semmi nem lesz, sőt, csak sokkal többet foglalkozol a tárggyal, nem értem miért baj. Nálunk a faktos tanárok jellemzően jobabk voltak, mint a sima érettségire felkészítők. Ha nagyon rossz, akkor max. 1 év múlva leadod, ha nálatok nincs próbaidő, de szerintem annyi idő alatt nem derül ki, hogy valami beválik-e vagy sem. Egyébként, iskolai időben nem hagyhatod el az iskola épületét. Amikor az osztálynak pl. törifakt van faktosoknak, akkor a nem faktosoknak rendes óra. Olyan tárgyból, amit esetleg nem tanul mindenki, ott elképzelhető, hogy éppen nincs óra, de az iskolából nem járkálhatsz csak úgy ki-be, mint az egyetemen. Hacsak nem az iskola mellett laksz, hanem már csak 20 perc, mire hazaérsz, 20 perc kell visszafelé is, hogy odaérj a következő órára, és akkor a magántanárral is kellene lenni. Illetve, feltételezem nem az utolsó óra lesz mindig a fakt, tehát vissza kellene érni. Az iskolába nem hívhatsz be idegen magántanárt, hogy lefoglaljatok egy termet :D A magántanár mindig is egyéni, tanítási időn kívüli időben való dolog volt.
2022. júl. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a fakt sajnos csapnivaló volt, én biológiából és kémiából érettségiztem emelt szinten az idén. Ott konkrétan egy középszintet tudtam volna összehozni. Szerencsére mindkét tárgyból nagyon jó magántanárokat találtam, akik még online is szuperül át tudták adni az anyagot, így kb 1 év alatt mindkettőből felhozaták a tudásomat először heti 1*2, majd az érettségi előtt heti 2*2 órákkal. Én azt tanácsolom hogy nézd meg milyen a fakt, és ha úgy érzed keveset ér, egy év után hagyd ott. Ha már év közben látszik hogy nem jó, már akár október - november körül keress egy jó tanárt külön, szerintem nagyon megéri!!!
2022. júl. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!