Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha felsőfokot akarok szerezni...

Ha felsőfokot akarok szerezni angolból, akkor van értelme nyelviskolába vagy magántanárhoz járni?

Figyelt kérdés
Középfokom van már. A nyelvtant középfokon ismerni kell, (bár azért át kell ismételnem), voltaképpen szókincs bővítés és a meglévő szókincs ismétlés (a betűzés nem mindig megy) lenne az egész. Csak hát ahhoz nagyon sok szót, kifejezést kell ismerni, hogy lehet, nem árt célzottan tanulni. A speakinget pedig nem tudom akkor kivel gyakorolni.

2019. máj. 27. 07:26
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Ha audidakta módon meg tudod tanulni, akkor nyilván nem, ha meg nem vagy képes, akkor nyilván igen.
2019. máj. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"A nyelvtant középfokon ismerni kell"

Hát, sajnos, téged félrevezettek, vagy azt mondták a középfoknál, hogy ennél több nyelvtan nincs, vagy megtaníttatták veled középfokra felsőfokon is.

Bár nyugodtan elképzelhető, hogy évről-évre egyre lejjebb viszik a lécet a nyelvvizsgáknál.


Szerintem a célzott felkészülésnek nincs párja, azaz, ha lehatároztad, melyik vizsgát teszed, akkor olyan tanárt kell keresni, aki ott vizsgáztat.

2019. máj. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A nyelviskolák szart sem érnek, csakis a magántanár.
2019. jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én megtanultam felsőfokon számítógépes játékokból meg youtuberól. Az iskolában angolból ötöseim voltak (dolgozatok, órai feladatok) meg egyeseim (házifeladat meg a többi bäromság). Soha egy percet sem foglalkoztam az angollal azon kívül, ami érdekelt. Soha nem nyitottam ki egyetlen nyelvkönyvet sem, egy percet sem tanultam semmilyen nyelvtant (és máig sem tudom a nyelvtant, mint ahogy a magyar nyelvtant sem -- csak használni, nem vagyok én nyelvész).


Ennek ellenére 95%-os C1-es nyelvvizsgám van, a leendő feleségemmel pedig jelenleg angolul kommunikálunk, illetve általában többet beszélek angolul egy nap, mint magyarul.


__________


Szóval most hogy eléggé felszoptam magam, amit mondani akarok, az lényegében annyi, hogy ezt a kérdést csak te tudod megválaszolni magadnak, így értelmetlen mástól kérdezni. Van, akinek szüksége van ilyesmire, és van, akinek nem. Van, aki úgy érzi nincs szüksége rá, de hasznos. Van, akinek szüksége van rá, de számára nem hasznos -- ezek azok az emberek, akik látszólag soha nem tudnak megtanulni semmilyen nyelvet, pedig ennek egyszerűen csak annyi az oka, hogy nem foglalkoznak semmivel, ami érdekli őket azon a tanult nyelven.


Ha a papír számít, akkor specifikusan arra a nyelvizsgára készülj, amit le akarsz tenni. Ha úgy gondolod szükséges, akkor menj magántanárhoz -- nyelviskolába ne.

2019. jún. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!