Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskolai matektanárom...

Az iskolai matektanárom nagyon hülye. Hogyan tudnék tanulni?

Figyelt kérdés

Oké, kifejtem. Az említett tanár nem tanít jól. (nem adom ki, milyen iskolába járok, elég legyen annyi, hogy fontos lenne tudnom az anyagot). Az órákon beszélgetünk, magáról mesél sztorikat (?) és le vagyunk maradva a többi iskolához képest. (van pár barátom máshol, megkérdeztem ők hol tartanak, leesett az állam, mi hónapokkal le vagyunk maradva). Egyszer már nagyon benéztem (nem mondom el hol, kiderülne mennyi idős vagyok, szóval vegyük úgy, hogy egy külső vizsgán) mert az amit kérdeztek (nem a tanár) az az anyag volt, amit mi a suliban csak pár héttel később tanultunk.


Röviden: Milyen olyan lehetőségek vannak megtanulni iskola mellett az anyagot (amit tanulunk párhuzamosan, és ami nem korrepetálás) és nem kerül egy vagyonba?


Érthető?


Előre is köszönöm.



2022. júl. 18. 15:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért mégiscsak kellene tudni, hogy hol jársz az anyaggal, mert így nehéz válaszolni.

Esti gimibe jársz esetleg, és ateért nem akarod elmondani, hogy mennyi idős vagy?

2022. júl. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Keresel magadnak különtanárt, elkéred a matematika tananyagot az osztálytársaidtól és az alapján készülsz.


Tele van a net ingyenes matematika oktató anyagokkal.

2022. júl. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Az, hogy itt elmondod az anyagban hol jársz és hanyadikos vagy nem árul el semmit az iskoládról. Különtanár a legbiztosabb, ha nem vagy lángelme matekból.
2022. júl. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Matematikából nagyon jó minőségű középiskolai tankönyvek és példatárak is léteznek, amelyek az önálló tanulásra is alkalmasak. Menj el egy tankönyvboltba és válassz ki egy tankönyvet és egy példatárat, ami neked is szimpatikus. Ha odateszed magad, simán behozhatod a lemaradást.
2022. júl. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2022. júl. 18. 20:20
 6/13 anonim ***** válasza:

Úristen. Ez tuti az én volt matektanàrom. XD

Csak nem a barcikai Irinyi?

Nálunk ugyanez volt, és én folyamatosan magántanàrhoz jártam, hogy ne bukjak meg. Félévkor viszont 16-an megbuktak nálunk 28 főből.

2022. júl. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló, nem, de nálunk az a még nagyobb buktató, hogy teljesen hamis képet kapunk. Mert nálunk azért nem bukik meg senki, mert a matektanár hatszor visszaküldi a dogát hogy javítsd ki ezt azt, tz javítókat irat, mindenről előre szól, a doga előtti hétvégéken kirak egy olyan kérdôívet, mint amilyen a doga lesz (szó szerint) tehát nálunk nem lehet megbukni. Amint viszont kikerültünk arra a külső vizsgára, az osztály kétharmada elhasalt.
2022. júl. 19. 10:45
 8/13 anonim ***** válasza:

Milyen suli ez, hogy van egy külső vizsga?

Ez engem is érdekelne.

2022. júl. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igazából, nem akartam elmondani, kiderülne az életkorom, de most már mindegy. Felvételi vizsga.
2022. júl. 19. 10:58
 10/13 Tom Benko ***** válasza:
Neki kell feküdni a könyvnek. Jó eséllyel ugyanazt használjátok, amit bárki más is középsuliban, úgyhogy lehet magatokon segíteni. Egy nagyon hasznos dolog az önképzőkör. Összeszedsz más diákokat is a suliból, akik hozzád hasonlóan jutni is szeretnének valahová, nem csak kijárni a sulit, utána nekiálltok egy-egy témát, anyagot, anyagrészt feldolgozni. Ebben nagy segítség a közös feladatmegoldás, a munkamegosztás, vagy például a szemináriumszerű előadás, prezentáció. Időigényes, energiaráfordítás kell hozzá, meg saját magunk megerőszakolása, de csodákra képes a dolog.
2022. júl. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!