Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskolai matektanárom...

Az iskolai matektanárom nagyon hülye. Hogyan tudnék tanulni?

Figyelt kérdés

Oké, kifejtem. Az említett tanár nem tanít jól. (nem adom ki, milyen iskolába járok, elég legyen annyi, hogy fontos lenne tudnom az anyagot). Az órákon beszélgetünk, magáról mesél sztorikat (?) és le vagyunk maradva a többi iskolához képest. (van pár barátom máshol, megkérdeztem ők hol tartanak, leesett az állam, mi hónapokkal le vagyunk maradva). Egyszer már nagyon benéztem (nem mondom el hol, kiderülne mennyi idős vagyok, szóval vegyük úgy, hogy egy külső vizsgán) mert az amit kérdeztek (nem a tanár) az az anyag volt, amit mi a suliban csak pár héttel később tanultunk.


Röviden: Milyen olyan lehetőségek vannak megtanulni iskola mellett az anyagot (amit tanulunk párhuzamosan, és ami nem korrepetálás) és nem kerül egy vagyonba?


Érthető?


Előre is köszönöm.



2022. júl. 18. 15:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Keress külön tanárt, bár manapság nehéz találni 5000/óra alatt. Olvasd el a tankönyvet, abban általában elmagyarázzák, de YT-on is vannak ilyen videók
2022. júl. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
www.mateking.hu
2022. júl. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, ha nem vagy penge, ne egyedül csináld. Egyedül vagy nem fogod tudni teljesen átlátni, vagy nem lesz meg minden szükséges technika stb... az általános iskola meg a gimi nem arra valók, hogy az ember mint egy egyetemista egyedül tanuljon meg nagyon sokat. Ott pont az lenne a lényeg, hogy a szükséges gondolkodásmódot, és alap technikákat lassan, alaposan megkapd egy hozzá értő embertől.

Ha van rá pénzed, akkor én legalább 1-2 hetente összeülnék a helyedben egy magántanárral, aki a legfontosabb részeket elmondja, és ad hasznos anyagot. A gyakorlás megy egyedül is, de az újdonságokat szerintem nem egyedül kéne megemészteni ebben a korban. Ha reál irányba mész, egyetemen nagyon rossz lesz, ha a gimis anyagot nem érted 100%-ban.

2022. júl. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!