Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A buta lány összejött a...

A buta lány összejött a tanárunkkal, és 76 %-os lett az érettségije (kirívóan magas) - érettségi után belejavíthatott a feladatlapba? Mármint ez lehetséges, hogy mondjuk aznap délután a tanárral kettesben még beleirkáltak?

Figyelt kérdés

Érettségi után nem tűnt fel, mert a szóbelije lehúzta a %-ot, de most láttam mindenki eredményét, és a csaj írásbeli átlaga 76 %-os lett (ami kirívóan magas, mert 32 gyerekből az 5. legjobb eredményt érte el, miközben a tanévben 1-3 között nyűglődött).


Félévkor jött össze a tanárunkkal, sokszor voltak délután kettesben a suliban, és ebből ugrott be, hogy talán érettségi után, még aznap, kettesben beleirkáltak a feladatlapba - ez lehetséges?


Mármint mi lesz beszedés után a feladatlappal?

-Berakják a tanáriba, oszt mindenki megy haza.

-Lepecsételik egy dobozba, aztán a vizsgabiztos előtt nyitják ki, és ott javítják ki.

-Egyéb?


2022. júl. 25. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Francokat.
2022. júl. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem lehetséges, de az igen, hogy korrepetálta és azért voltak kettesben délután az iskolában
2022. júl. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Általában a kijavított érettségi dolgozatokat az igazgatói irodában lévő szekrényben tárolják míg a szaktanárok át nem veszik. Nem általános amit állítasz. Persze ha az adott tanár jóban van az igazgatóval akkor elképzelhető a sztorid.


Mondjuk ha egy diák négyszemközt felajánlaná, hogy 100 ezerért a matekérettségijét javítsam már ki ötösre lehet, hogy én is elgondolkodnék. :)

2022. júl. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg azért kell minden üres helyet a diáknak kihuzigálnia, hogy az ilyen visszaéléseket elkerüljük - sem tanár, sem diák nem egészítheti ki a feladatokat miután lejárt az idő.


Egyébként csak simán felveszi a tanár a feladatlapokat és kijavítja. Egyes intézményekben megkövetelik, hogy csak az iskola épületén belül szabad javítani, de akkor sem kell érettségi elnök vagy intézményvezető szeme láttára. Általában csak annyiban csalnak a tanárok, hogy elfogadnak olyan válaszokat, amiket talán nem kéne, de még meg lehet magyarázni a javítókulcs alapján. Ennél több durva retorziókat vonhat maga után - mind a tanárt, mind az intézményt meghurcolnák.

2022. júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"korrepetálta és azért voltak kettesben délután az iskolában" - Meg a bilibe a kezed... ott voltam szóbelin, biológián már a tenyészérettséget-ivarérettséget kérdezték (ezt hozták ki, mert az újrahúzott tételt sem tudta), és amikor a tanár kezdte mondani: "Vannak otthon kismacskáim, meg kiskutyáim, meg felnőtt egyedek, mi a különbség köztük?" És nem tudta! Mereven bámultam a padlót, és néztem, hogy ebből mi lesz?!


"kijavított érettségi dolgozatokat" - Kijavítás előtti időre gondoltam, amikor még senki sem nézett bele.


"Ennél több durva retorziókat vonhat maga után" - Így már világos, a tanár már az év elején mondta, hogy elmegy, és év végén be is adta a felmondását...


Szóval meg lehet csinálni, ennyit erről... azt hittem azért komolyabban veszik ezt (őrzés, pecsételés, több személy a javításnál).

2022. júl. 25. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!