Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az oktatók szeretik egyetemen,...

Az oktatók szeretik egyetemen, ha valaki önállóan megírja a TDK dolgozatát/szakdolgozatát/évfolyamdolgozatát egyedül és elküldi a leendő konzulensnek, így úgymond nem kell sokat foglalkozni az illetővel?

Figyelt kérdés

2022. aug. 5. 19:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Miért, hogyan máshogy lehetne csinálni!?
2022. aug. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hogy témát ad az oktató, majd anyagokat, feladatokat és így tovább, csak én nem szeretem ha a számba adják ezeket, mert általában van ötletem és konkrét elképzelésem és nagyjából tudom merre menjek, nyilván egy bizonyos pontig.
2022. aug. 5. 19:39
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Én ilyet nem is hallottam.

Témát a hallgató választotta ki, beszélt egy oktatóval, aki - jó esetben - elvállalta őt. Lehetett vele egyszer konzultálni, majd meg kellett írni a dolgozatot, és a tervezetet elküldeni neki. Arra voltak észrevételek, aszerint átdolgozni, majd védés bizottság előtt.


Semmiféle feladatok, meg anyagok nem voltak, amiket adott volna.

2022. aug. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Illik néhány hetente becsekkolni, hogy lássátok hogy jó irányba haladsz. Ha valaki túl önjáró, és annyira felszívódik, hogy csak a véglegesnek szánt dolgozatot látja először a témavezetője a leadási határidő előtt nem sokkal, az elég merész, mert nem lesz idő javítani. Pár szaktársam így járt, érték őket kellemetlen meglepetések és eléggé letörte őket mikor gyenge értékelést kaptak a bírálóiktól, pedig ha csak 1-2x hamarabb konzultáltak volna a témavezetőjükkel, megspóroltak volna maguknak egy csomó munkát és hibát...


Nekem a témavezetőm segített leszűkíteni a témát, ajánlott kiindulásnak szakirodalmat is, de külön feladatokat nem adott, ilyet nem nagyon szokás szerintem. 2-3 darabban látta a készülő dolgozatot, a visszajelzései alapján tudtam finomítani rajta. A leadás félévében hetente konzultáltam vele (mivel látta hogy komolyan veszem, nem bánta, hogy gyakran "kell" velem foglalkoznia, ő ajánlotta fel).

2022. aug. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
16%
A kozulens nem fog sem anyagot sem feladatot adni. AZ a feladat,ohgy megírd!
2022. aug. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azért kaptam harmatgyenge közepest, mert a konzulens csak imádott mindenkit vállalni, aztán nem érdekelte, csak a doktoranduszai. Konzultálásra lehetetlen volt elkapni, előzetesen megbeszélt időpontban is mindig rohant, hogy 3 perce van rám. Több mint 13 hónapom ment el vele, azalatt kb. 3 alkalommal beletekert, de egyszer se olvasta el (mint utólag kiderült) és csak védés előtti napon küldte el, hogy az első pár oldal után teljesen rossz irányba mentem. De erről közben sose szólt, hiába küldtem mailben hetente a munkát. Bár a védésen ő is kapott kritikát, hogy nem adta át bírálóknak és úgy kellett megvédemen, hogy senki se tudta, mit írtam, azt se, hogy mire kérdezzenek rá, pedig ez a konzulens dolga lett volna, miután beadtam.


Van olyan, hogy rossz a vezető, de váltani már késő.

2022. aug. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Se a kérdésben se az utána leirt sztoridat nem hallottam még soha. Te valasztasz témát, nem az oktató, a szakdolgozat önálló munka ilyen tekintetben. Ajánlásokat lehet, vagy iranymutatást ad mit olvasgass és szűkíts le egy témát belőle. De azt nem fogja megmondani mibol irj, de azt viszont el fogja mondani a tema kapcsan érdemes e belőle írni. Nalunk ezutan megnevez pár alapirodalmat, szerzőket, akiket erdemes elolvasni es beleépíteni, ezutan neked kell már keresned irodalmat és konzultálnod vele. Nálunk 2 óra van erre 2 féléven át. Nem szeretik ha önállóan dolgozol, hiszen nekik ezt át kell nézni..egy jó konzulens legalább is ezt teszi. Megjegyzeseket ad, hogy hol hibás, hol mi hiányos. Ezt te újra átdolgozod, addig amig nem lesz jó. Lehet 50x is visszakuldi javitani. Nalunk vannak olyan tanarok akik erre, amit te leirtal a kerdesben, hogy elkuldesz egy egesz dolgozatot a félév végén ellenőrzése es addig nem is konzultáltál nem számoltál be mit csinálsz, egyszerűen nem fogadják el (nem irjak alá az órát).
2022. aug. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem így értem, hogy a félév végén küldöm el, hanem az elején, egy-két évvel korábban a leadási határidő előtt, mikor éppen konzulenst választok.
2022. aug. 6. 13:30
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi ? Egy két évvel a leadás előtt? Azt, hogy akarod? Eleve ahhoz, hogy szakdogát írj, a témát el kell fogadtatnod "témaválasztó lap", amin rajta van a konzulensed neve. Ha ez meg van akkor fel kell venned hozzá az órát, amit nálatok előír az egyetem, és utána kezdhetsz bele. A TDK is így megy, nem vaktában írunk előszőr témát választunk, beadjuk a témaválasztást, elfogadják és elkezded. Ha választasz egy témát, de a konzulens nem bólint rá, és te odáállsz egy kész dolgozattal azt nem hiszem, hogy jó szemmel fogják nézni. Az egyetemen önálló vagy, de ne szálljon el veled a ló, semmi fokozatid nincs. Megvannak az előírások amit egy zöldfülű hallgatónak be kell tartani. Hiába akarsz te önállóan ténykedni. Ha így tennél én lefogadom, hogy szívesen senki nem vállal el.
2022. aug. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez nagyon ambiciózus terv, de ha elkezded az egyetemet, meglátod hogy egyáltalán nem reális. 1-2 évvel a leadási határidő előtt a legrövidebb 6 féléves alapszakon konkrétan még csak elsőéves vagy, de osztatlan képzésen is jó ha a tanulmányaid felén túl vagy. Ilyenkor nincs még akkora rálátása az embernek a tudományterületre, hogy máris megírja a szakdolgozatát. Ráadásul maga az írás a legkevesebb, hiszen a szakdolgozat elkészítése a szakirodalom kutatásával kezdődik. Ezt nyugodtan elkezdheted, mélyedj bele. De teljesen felesleges rengeteg időt és energiát vakon belefeccölni magába az írásba, amíg nincsen konkrét témád és egy témavezető aki terelget.
2022. aug. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!