Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az oktatók szeretik egyetemen,...

Az oktatók szeretik egyetemen, ha valaki önállóan megírja a TDK dolgozatát/szakdolgozatát/évfolyamdolgozatát egyedül és elküldi a leendő konzulensnek, így úgymond nem kell sokat foglalkozni az illetővel?

Figyelt kérdés

2022. aug. 5. 19:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

1-2 évvel? Te valami troll vagy?


Még konzulenst sem választhatsz ilyen korán, és egyáltalán: hogyan írnál szakdolgozatot olyan témából, amit nem tanultál/kutattál még? Senki nem arra kíváncsi, mit tudsz összeollózni (azt egy ötödikes is megcsinálná), önálló munka kell, amire ennyivel előbb nem is lehetsz képes.


Ne legyél nagyképű, mert hamar a popódra esel.


Egyébként meg a szakdolgozat előtt általában évfolyamdolgozato(ka)t is kell írni.

2022. aug. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem nagyon nem középiskola, nem fogod tudni előre megírni, senki nem is tudhatná megírni 1-2 évvel TDK dolgozatát/szakdolgozatát/évfolyamdolgozatát. Ezeknek az a lényege, hogy egy bizonyos szakértelmet a kiválasztott témáidban produkálsz. A TDK nem kötelező, és bár azt hosszas kutatás előzheti meg, azt végig egyeztetned kell a konzulenseddel, mivel ott határidők vannak, és az ő nevével megy ki az ország, tanszék elé a dolgozat, minden szempontból megfelelőnek kell lennie. Az összesre egyébként elmondható, hogy egyedül írod meg, de a tanártól függ az, hogy mennyire követi nyomon a munkádat. Én viszont nagyon kevés olyan sztorit hallottam a saját egyetememen, ahol ilyen gimis módjára tényleges tanácsadást nyújtanának a tanárok, vagy megmondanák mi hogy legyen. Én az évfolyamdogámat (nálunk kétszer kell írni) készen adtam le mindkétszer, második alkalommal a véglegesítés előtt elküldtem csak ellenőrzésre, hogy van-e hozzáfűznivalója. Szakdogánál pedig a felénél elküldtem ellenőrzésre, és ennyi. Mindig ötös lett. Ez konzulenstől is függ amúgy, van, aki szereti, ha nyomonkövetheti a dolgozatírást, én ilyet szintén nem akartam, ennek megfelelően a sztorik alapján választottam konzulenst. Bármikor kérhetsz amúgy segítséget, de nem jellemző, hogy beleszólnának bármibe, hacsak nem hülyeséget írsz. A témákat is én választottam magamnak, persze lehet témaajánlást kérni, ha nagyon egy konkrét embert nézel ki, de általában konkrét témával szokás megjelenni. Egyébként, a szakdogát, évfolyamdogát fel kell venni a Neptunban nálunk, és a felvétel félévében kell leadni. Viszont, ha hamarabb megírod, nem kizárt, hogy mondjuk akármiért az adott tanár nem vállal (betelt már, stb.), vagy pl. munkahelyet vált, ha meg a dolgozatodat nem fogadja be más tanár a tanszéken, akkor buktad az egész munkádat. De majd ha egyetemre elkezdesz járni, akkor úgyis meglátod, hogy hogy működnek a dolgok.
2022. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

"Az oktatók szeretik egyetemen, ha valaki önállóan megírja a TDK dolgozatát/szakdolgozatát/évfolyamdolgozatát egyedül és elküldi a leendő konzulensnek, így úgymond nem kell sokat foglalkozni az illetővel?"



Mint konzulens, nem hogy nem szeretem, hanem kifejezetten mérges vagyok, ha valaki nem mutatja meg menet közben a dolgozatát. Hogy miért? Azért, mert az én nevem is rajta van a szakdolgozaton, és az én munkámat is minősíti az, amit a szakdolgozó beadott. Ha nincs konzultáció, rettenetesen félre tud menni az egész, akár stilisztikailag, akár a szakirodalom feldolgozásában vagy a saját kutatásban. Én pedig nem kívánom adni a nevemet egy szakmailag vállalhatatlan munkához.


Természetesen a szakdolgozat a hallgató saját munkája, és sokféleképpen meg lehet írni jól, de nagyon sok szempontból el lehet vele csúszni, amire a hallgatónak nem feltétlen van rálátása -- nem is kell, hogy legyen --, a konzulensnek azonban igen. Tapasztalataim szerint a legtöbb probléma éppen az ilyen, konzultáció nélküli szakdolgozatokkal van.

2022. aug. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Azoknak akik azon vitatkoznak, hogy ki talalja ki a temat:

Pecsre jar egy ismerosom nekik pl sajat kutfobol kell temat szerezniuk, de mashol pl nalunk is (allatorvosi) vannak elore meghirdetett szakdoga/ tdk temak. Elvileg ha a hallgatonak nem szimpatikus egyik se es kitalal vmi sajatot es elfogadtatja egy temavezetovel az is jatszik, pl debrecenbe jaro baratom is ezt csinalta, de a lenyeg hogy van ilyen is meg olyan is

Kerdezonek:

Nem tudom milyen temaban irnal de pl nalunk sok az olyan tema ami laborban kiserletezgetos ott ertelem szeruen egyaltalan nem jatszik az onallo munka, rugnanak is ki paros labbal ha vki egyedul be menne es lotykolne mindent ossze vissza...

2022. aug. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!