Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik szakot válasszam?

Melyik szakot válasszam?

Figyelt kérdés
Az alábbi két szak, és két egyetem közül ti melyiket jelölnétek meg első helyen? Jövőre kell döntenem. Terveim között van, hogy az alapképzést itthon, a mestert pedig külföldön végezném el, Németországban vagy Svájcban (persze ha az egyetem alatt jól teljesítek)

2022. aug. 17. 12:26
A kérdező szavazást indított:
BME Villamosmérnök
ELTE Matematika
17 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi akarsz lenni a végén? Mi lesz a munkád 5 év múlva?

Akármelyik vagy egyik sem is lehet a jó válasz, amíg ezt nem tudjuk.

2022. aug. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel két teljesen különböző jellegű képzésről van szó, nem ártana, ha egy kicsit mesélnél arról, mi érdekel, milyen jellegű munkát végeznél szívesen, mik a főbb szempontok számodra a pályaválasztáskor.
2022. aug. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a mérnökit választanám. Műszaki ismeretek nekem fontosabbak lennének mint a mélyebb matematikai tudás. De saját véleményem alapján az iparnak is jobban kell az.
2022. aug. 18. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
nagyon más a kettő
2022. aug. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha jó vagy fizikából, akkor a villamosmérnököt. Univerzálisabb szak, villamosmérnök is lehetsz vele, de szoftvermérnök is, menedzser is, adattudós is. Az iparban kb. mindent csinálhatsz vele, amit a matek diplomával is.


Én magam a matekot választanám. Szerettem a fizikát, de annyira azért nem. Nem akarok villamosmérnök lenni, számomra a sima matek fontosabb lenne. De ez csak én vagyok.

2022. aug. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!