Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik szakot válasszam?

Melyik szakot válasszam?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik szak ad hasznosabb tudást és jobb karrier lehetőségeket?

Az osztatlan GPME vagy AK (BSc) + biztosítási matek (MSc) aktuáriusi spec.?

Mindegyiket a Corvinuson végezném.


2021. máj. 18. 12:55
A kérdező szavazást indított:
GPME
AK+ Biztosítási matek
10 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettővel elég könnyű elhelyezkedni, talán az osztatlan egy picivel jobb.
2021. máj. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Én meg azt mondanám, hogy AK+ ellátási lánc menedzsment msc.

Ismerősöm ezt végezte, 2 éve dolgozik, vidéken 650 a bruttója logisztikai vezetőként.

2021. máj. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

És az AK nyújtotta nemzetközi lehetőségek, gondolok itt a double degreere, nem ad "többet", mint a GPME? Mennyire nehéz bekerülni a double degree programba? Illetve az AK mennyivel könnyebb mint a GPME? Azt olvastam, hogy a GPME simán egy súlycsoportban van a mérnöki szakokkal nehézség szempontjából?

És érveket tudtok mondani, hogy miért jobb az egyik mint a másik?

2021. máj. 18. 14:43
 4/17 anonim ***** válasza:
37%

1. GPME

2. Sima matek + banki és biztosítási matek

3. Alk. Közgáz + banki és biztosítási matek de azt hallottam az alkeszek itt izzadnak rendesen... mert gyengébbek matekból.


A GPME egy ligában focizik a keményebb mérnöki szakokkal (villany, gépész), de annyit is ér. Ha teheted, menj ide. Mindent tud, amit egy alk. közgazdász, csak sokkal jobb matekból.


Az alk. közgáz ilyen GPME lájt. Ez is nagyon jó szak, csak kevesebb benne a matek.


A GPME ellen szól, hogy 5 éves osztatlan, ha nem tetszik, nincs kiszállás félidőben. Másrészt főleg az első év nagyon ijesztő és nehéz. De ha nem adod fel, nagyon jó alapokat kapsz amit egész életedben élvezni fogsz.

2021. máj. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
GPME!
2021. máj. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
És olyan lehetséges, hogy mondjuk AK-ra megyek de szorgalomból látogatok GPMEs órákat? Engem nagyon elriaszt az 5 év. Illetve ha aktuáriusként szeretnék dolgozni, akkor utána ugyanúgy muszáj lenne elvégeznem a biztosítási matekot, nem?
2021. máj. 18. 20:02
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne riasszon az az 5! Hidd el, megéri, de nem beszéllek rá.
2021. máj. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
És azt a jobb matek tudást munka közben lehet kamatoztatni? Illetve megéri azt a plusz két évet a jobb matek tudás érdekében feláldozni?
2021. máj. 18. 20:22
 9/17 anonim ***** válasza:
No látod, erre viszont nemmel kell feleljek. Felhasználni nem fogod tudni. Pontosítva: én nem veszem hasznát 30 éve sem.
2021. máj. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
És akkor miért tartod jobb szaknak a GPME-t? Az AK-n lévő dupla diploma nem érhet többet?
2021. máj. 18. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!