Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elte jogi kar első félév...

Elte jogi kar első félév mennyire húzós?

Figyelt kérdés
Most kezdem majd az első félévet.Kicsit izgulok így gimi után.Bár azt mondják az első év nem nehéz az Eltén,kevesen esnek ki,csak "bemelegítő"év.A gimiben,ahová jártam nem tanultam agyonra magam.Humán szak,nem volt gyötrelmesen nehéz.Itt viszont úgy hallom többet várnak el,;)kicsit ízgulok.

2022. aug. 18. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, 20 éve meg csak hallomásból, de odakerült gimis ismerősök szerint első évben a római jog felezi a bandát.
2022. aug. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
nagyon az!
2022. aug. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Római jog valóban nagyon szivatós. Át is jelentkeztem más szakra.
2022. aug. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én jártam oda, az RJ, MÁJT szigorlatos volt, most már nem azok, ennek ellenére nem könnyű.
2022. aug. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én most kezdek ott második évet ősszel, és valóban csak bemelegítésként értelmezhető az első év. A gimi után persze nagy ugrás, de bőven volt mellette szabadidőm és rögtön az első félévben sikerült 4-es átlag felett hozni a tárgyakat (igaz, nekem ez már nem az első szakom, így van némi tanulási- és vizsgatapasztalatom). Nem volt vészes egyáltalán. A MÁJT ma már egyáltalán nem tartozik a nehéz tárgyak közé, az RJ is könnyebb, mint amikor még szigós volt, cserébe viszont az első félévtől ott van az Alkotmányjog, ami időnként elég jól hozza a Róma bukási arányait. Még így is igaz, hogy az első évben az idő nagyrészét a Római jog fogja felemészteni, de azért tűrhető a dolog. Nagyon igyekezz az első félévben nem elbukni semmi fontos tárgyat, mert gyakorlatilag mind az RJ-, mind az AJ-vonalon ez élből egy év csúszást fog eredményezni a tanulmányokban. Ezzel a két tárggyal minél korábban kezdj el foglalkozni és akkor rendben lesz a dolog.
2022. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az RJ az egyik leghasznosabb tárgy. Igen, vanna jó pár száz oldalnyi történelmi rész, ami kvázi egy telefonkönyv, meg továbbélés, haszontalan információ (ezek csak néhány 10 oldalas témák), ellenben a dogmatikai része, eljárásjog, személyi jog, dologi jog, KÖTELMI jog, öröklés pedig majdnem olyan, mintha hatályos jogot tanulnál. Igen, a latin kissé megnehezíti, de ha érdekel a jog, akkor az anyagot szeretni fogod. Még államvizsgára is használtam egy-egy fogalom miatt, mert nekünk PJ-ből nem volt tankönyv, most már az is van. Jah és az RJ tankönyv a legjobb TK, amivel a tanulmányaid során találkozni fogsz.


A MÁJTból az alkotmánytörit tartottam a leghaszontalabbnak, a jogtörténet része jobb volt.


Alkotmányjogot nem értem minek teszik első félévre, bőven elég a 2. félévben kezdeni.

2022. aug. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#7. Azért nem egészen. Egy húzósabb szóbeli vizsgán épp az a lényeg, hogy a tanultak hogy állnak össze a fejedben. Számos dolog van, ami nincs szó szerint leírva a jogszabályban, de annak logikáját ismerni kell. Egy szemvillanás alatt meg lehet bukni, nem úgy működik, hogy betűre tudod és kész.
2022. aug. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
8. Minek vitázol olyanokkal, akiknek lövésük nincs semmiről? Miért akarsz meggyőzni félkegyelműeket bármiről is? Tele van az egész gyakori az ilyen trollokkal, semmi értelme velük foglalkozni.
2022. aug. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

"8. Minek vitázol olyanokkal, akiknek lövésük nincs semmiről? Miért akarsz meggyőzni félkegyelműeket bármiről is? Tele van az egész gyakori az ilyen trollokkal, semmi értelme velük foglalkozni."


Tudod elég sokmindenről van lövésem és félkegyelmű se vagyok. Sok humán szakost ismerek, semmi logikájuk nincs. Én gépészmérnökire járok és megnézném a jogi hallgatókat hogy boldogulnának el az itteni tárgyakkal.

2022. aug. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

10.

Aha oké, senkit nem érdekelsz, nyugodtan írogasd ki magadból ezeket pl. facebookra, névvel arccal vállalva. :)

2022. aug. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!