Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha másik egyetemre vettek fel...

Ha másik egyetemre vettek fel mesterképzésre, kell új NEK adatlapot csináltatnom?

Figyelt kérdés
Idén végeztem alapszakon, mesterre máshová megyek szeptembertől, nyilván ott kell majd új diák. A régi NEK megvan, csak nem tudom, baj-e, hogy 2019-es dátum szerepel rajta, ahogy nézem, az eredeti, alapszakos egyetemem nincs ráírva.
2022. aug. 18. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Mivel fényképes adatlapot kapsz, ezért valószínűnek tartom, hogy szükséges újat csináltatnod. De érdemesebb lenne az egyetem Tanulmányi Osztályát felhívni, az a biztos.
2022. aug. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
5 évig használhatod fel ugyanazt a NEK-adatlapot tudtommal.
2022. aug. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2, köszönöm!
2022. aug. 18. 15:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#3. Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy ha viszont az adatlapon szereplő adataidban bármi változás van, akkor újat kell igényelned, amit bármelyik Kormányablakban megtehetsz.
2022. aug. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezt sejtettem, köszönöm.:)
2022. aug. 18. 16:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdező! Ez a NEK adatlap hol található illetve annak száma? Én is diákigazolvány készíttetés előtt vagyok, de teljesen el vagyok veszve.
2022. aug. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#6. A Diákigazolvány első lépése, hogy elmész az ország bármelyik Kormányablakába és kérsz egy NEK-adatlapot. Ezt papíralapon megkapod, bescanneled, feltöltöd a Neptunba és indítod a diákigazolvány-igénylést. Ha nem változtak az adataid és megvan egy korábbi NEK-adatlapod, az 5 évig érvényes, addig nem kell újat kérni. De ha elhagytad vagy nem találod, nyugodtan mehetsz kérni újat is, ingyenes szolgáltatás és gyorsan megvan.
2022. aug. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pont 5 éves a jelenlegi diákigazolványom. Egyáltalán a meglévő NEK adatlapot hol találom?
2022. aug. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8. "Egyáltalán a meglévő NEK adatlapot hol találom?"


Ez egy papíralapú dokumentum. Ha 5 percnél több ideig tartana az előkerítése, akkor javaslom vedd az irányt az ország bármelyik Kormányablaka felé és rövid időn belül távozz az új NEK-adatlapoddal.

2022. aug. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Végül én is csináltattam újat, mert az előzőn (ugye ez a kép kerül a diákra) elég ziláltan néztem ki, meg egyébként is volt arrafelé dolgom. #6/#8, ha nem tudod, merrefelé van a régi, akkor tényleg érdemes inkább újat csináltatni, nem tart sokáig.
2022. aug. 29. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!