Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik ha ellógok egy...

Mi történik ha ellógok egy egyetemi gyakorlati órát?

Figyelt kérdés
Jogász hallgató leszek és egy latinról lenne szó. Már előre tudom hogy az egyik napon nem fogok tudni bemenni. Egyetlen alkalomról van szó amúgy. Nagyon le fogok maradni? Vinnem kell majd igazolást vagy senkit nem érdekel? Ki fog pécézni emiatt az oktató? Lehet hogy hülyeség a kérdés de még nem voltam egyetemista szóval nem tudom hogy megy ez😅

2022. aug. 24. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
6%
Egy hiányzás az semmi. Lehet nem is lesz katalógusos. Nálunk mivel kis szak (0-15 fő) megkérdezik néha, hogy "Tudtok valamit Józsiról?" de nem számonkérő, csak érdeklődő. Amúgy jogász szakon nem hinném, hogy lesz ilyen. Nem kell igazolás.
2022. aug. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Tanárfüggő.

Igazolni nem kellett nálunk soha semmit. Fenn lesz majd, vagy el fogja mondani hány hiányzás a megengedett a félévben. Gyakorlaton ez kb 1-3 terjed. Azon felül ha hiányzol, majd amit mondd már be se érdemes menni, mert nem fogja elfogadni az órád. Nálunk ilyenkor szimplán megbuktat.

2022. aug. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk általában 4-et lehetett hiányozni, ha ennél több volt, automatikusan nem teljesített lett.

Nem tudom, hogy nyomós okkal, mondjuk elhúzódó betegség miatt elfogadták-e valakinek, bár egyes gyakorlatot nem is lehetett volna utólag úgy teljesíteni, hogy nem vagy ott.

2022. aug. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem függ egyetemtől és oktatótól hogy "el tudod e lógni"

Lesz akit nem érdekel lesz aki meg megbuktat érte.


Ha nyomós okod van akkor írj neki e-mailt és meglátod mit válaszol és kész

2022. aug. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Általában 3 gyakorlati alkalomról lehet hiányozni, igazolást az egyetemeken nem fogadnak el, szerintem még azt sem ha te kórházban fekszel :D


Nyugodtan szólhatsz személyesen, vagy akár e-mailben is az oktatónak (de személyesen mindig jobb benyomást kelt), hogy sajnos már most tudod, hogy ekkor nem tudsz részt venni az óráján.

2022. aug. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!