Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van akkor, ha egy egyetem...

Mi van akkor, ha egy egyetem valamely szakára szükséges pontszámot többen megszerzik, mint ahány személy irányszámnak van megadva?

Figyelt kérdés

Pl. az ELTE Bölcsészettudományi karának Anglisztika szakára az irányszám 100 < 280, a felvételhez szükséges pontszám pedig 399 pont volt idén.

De mi van akkor, ha 300 olyan ember jelöli meg ezt a szakot első helyen, akinek 400 egynéhány pontja lett?


Köszi a segítséget! :)


2010. szept. 24. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezért mások a pontszámok minden évben.


Úgy határozzák meg, hogy annyit vegyenek fel, ahányat akarnak.

2010. szept. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Akkor nem töltik fel teljesen a helyeket. Pl. vegyük a 300 emberes példát. Van 260 ember, akinek 399 vagy több pontja lett, és a maradék negyven embernek pedig csak 398. Akkor felveszik azt a 260 embert, és az a maradék 20 hely elveszik, mert nem lehetne eldönteni ebben a rendszerben, hogy akkor a negyven azonos pontúból melyik 20 nyerjen felvételt. Remélem érthető volt :)
2010. szept. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ezt még értem, de ha mindenkinek több pontja van, mint a minimális ponthatár, akkor mi van? :O
2010. szept. 24. 15:15
 4/11 A kérdező kommentje:
kedves első: ezek szerint az irányszámot akkor döntik el, amikor már megvan, hogy hány ember jelölte meg a kart első helyen, hánynak van elegendő pontszáma, stb?
2010. szept. 24. 15:17
 5/11 anonim ***** válasza:

olyan nincs hogy mindenkinek több pontja van mint a minimális ponthatár. ennyire sok okos gyerek nincs hidd el:D

úgy határozzák meg a ponthatárt hogy csak annyinak legyen több pontja ahány hely van a szakon.

2010. szept. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem, az irányszámot előre megadják. A pontszámot döntik el akkor, amikor már mindenkinek kiderült, hogy összesen hány pontja lett. Ekkor megnézik, hogy akik azt a szakot jelölte meg, azoknak hány pontjuk lett, és az arányában határozzák meg a minimum pontszámot, tehát nincs olyan, hogy az összes jelentkező ezt túlszárnyalta.
2010. szept. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

igen a ponthatárt akkor határozzák meg amikor már rég mindenki beadta a jelentkezését, és leérettségizett. (általában júli 23-5 környékén)

tehát tudják már hogy a szakra jelentkezetteknek hány pontja van, és akkor határozzák meg hogy milyen pontszám felett lehet bejutni.

2010. szept. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

igen???

azaz ha jövőre felvételinél a neten fent lesz a ponthatár, és nekem több pontom van, mint amennyit a szak kér, akkor már 1000%, hogy felvettek?

2010. szept. 24. 15:21
 9/11 A kérdező kommentje:
én eddig azt hittem, hogy először eldöntik a ponthatárt, aztán ha esetleg több felvett ember van, mint amennyit beterveztek, kiválasztják azokat, akiknek a legmagasabb volt a pontszáma a jelentkezők közül.
2010. szept. 24. 15:24
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor mégis mi értelme lenne az egész ponthatár húzásnak?

"Nesze, itt egy ponthatár, aztán ha több pontod van, akkor vagy bejutottál, vagy nem". Szerinted ez így értelmes lenne?:)


Mondjuk legyen az irányszám 50.

Az egyszerűség kedvéért tegyük fel, hogy jelentkezik 100 ember, 30 embernek 420 pontja van, 10 embernek 410, 15 embernek 405, a többinek 400.


Szépen sorba rendezik a jelentkezőket pontszám alapján.

Vagy azt csinálják, hogy felvesznek 40 embert és 410 lesz a ponthatár, vagy felvesznek 55 embert és 405 lesz a ponthatár.


De mikor kihirdetik, abba már bele van kalkulálva minden. Ha fölötte vagy (vagy pont annyi, mint a ponthatár), akkor felvettek.

2010. szept. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!