Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Komolyan ennyire nem indulnak...

Komolyan ennyire nem indulnak érettségire épülő felnőttképzések?

Figyelt kérdés

Kínomban már 4 szakmára jelentkeztem, ezekből is több-több helyre, de ahonnan válaszoltak eddig, azok nem indulnak. Eddig előreláthatólag egy indul HA lesz elég jelentkező, illetve egy helyről még várom a választ.

Amikre jelentkeztem: -Logisztikai technikus (2 helyen sem indul, sem nappalin, sem estin)

-Turisztikai technikus (1 helyre jelentkeztem, de se nappali, se esti)

-Fogászati asszisztens (várom a választ)

-Kardiológiai asszisztens (2 helyre jelentkeztem, egyik helyen nem indul, a másikon esélyes, de várják, hogy tényleg beiratkoznak-e azok szeptemberig, akik jelentkeztek)


Keszthely, Szombathely, Nagykanizsa városokról van szó.

Pest nekem messze van.


2022. aug. 28. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Mivel normális bérezést (nem éhbért), előrelépési lehetőséget diplomával lehet elérni, illetve sokan lépnek Magyarországról, ezeket a telített szakmákat nem igazán válasszák.
2022. aug. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én is külföldre mennék, csak nem csupasz seggel, hanem szaktudással...

A diploma pedig olyan, hogy van amivel jól élsz, de van amivel ugyanazt az “éhbért” kapod, mint más.

2022. aug. 28. 16:39
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Amiket felsoroltál, mind olyan szakterületek, amivel kapcsolatosan egyetemen is lehet tanulni, tehát gondolom az érdeklődők többsége inkább azt választja. Turizmus-vendéglátás, fogorvos, orvos, ápoló... Olyan is van, hogy valaki egyetemi végzettséggel "nem diplomás" munkát végez (pl. logisztikai technikus munkára bárkit kiképezhet egy konkrét munkahely).
2022. aug. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát ha elvégzem ezeket, pluszpontokat kapok az egyetemre és akár be is kerülhetek-de őszintén megmondom inkább külföldre mennék, mint egyetemen töszögnék évek hosszát.
2022. aug. 28. 20:52
 5/11 A kérdező kommentje:
Inkább kint egy kevésbé elit munkakör, mint itthon diplomával a 400-500 ezer. Ugye, itt ez számít jónak. De sok dipis sajnos csak 200-300 körül kap. Pedagógusokat ne is említsem...
2022. aug. 28. 20:54
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Bizonyos munkakörökben a diploma előny, külföldön is.
2022. aug. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk, asszisztensként nem. Nem is olyan munkakör érdekelne. :)

De persze nem attól tartom jónak az életet, hogy van-e valakinek diplomája. Az ismerőseim között sem látom, hogy annyival jobban élnének azok, akiknek van. Ha így lenne, homlok-hanyat küzdenék az egyetemért.

2022. aug. 28. 21:02
 8/11 A kérdező kommentje:

Ismerősöm szakács, Angliában, érettségije sincs, s mégis rengeteget keres.

Egy másik barátnőm kezdő pszichológus, az albérletét nem tudja egyedül fedezni. -persze ez változhat ha átlép magánba és lesz vendégköre, de ez is mutatja, hogy mennyire változékony az élet és nem egy diplomától várhatod a jó életet.

2022. aug. 28. 21:04
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem kezdünk elbeszélni egymás mellett:) Az eredeti kérdésed csupán az volt, miért nem jelentkeznek sokan bizonyos képzésekre - ezt próbáltam megválaszolni:) Nyilván egy szakácsnak nem kell diploma, nincs is ilyen egyetemi szak. Turisztikai technikusként viszont lehet, hogy ugyanarra az állásra jelentkezve kiüt a nyeregből egy turisztika alapszakos diplomás.
2022. aug. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

De mivel azok a képzések nem indulnak, ahogyan olvashatnád a kérdésemben is, így már irreleváns.

Mellesleg nem biztos. Sokszor a rátermettség fontosabb, mint egy papír. Mellesleg turisztikai egyetemen annyian végeztek, hogy Dunát lehetne rekeszteni velük.

Különben ez még egy kis reflektálás volt az elsőre, aki kijelentette, hogy márpedig csak diplomával nem kapsz éhbért. Én látok mindenféle magasságú, általánostól mesterdiplomáig végzettségre jó és rossz példákat is. Na jó, az általános sulisok talán nem élnek jól, de szakmunkásban, vagy egyéb más találèkony emberben, mondjuk vállalkozóban látok egy csomó ilyet.

2022. aug. 28. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!