Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Kandó villamosmérnöki...

A Kandó villamosmérnöki képzésén milyen szintű matematika és fizika tudást várnak el?

Figyelt kérdés
Mármint az első félévben milyen tudást várnak el az új hallgatóktól? Megelégszenek azzal, hogy tudják a középszintű matematikát és fizikát? Vagy az nem elég? Illetve mennyire kezdik az alapokról a matematika és fizika oktatást?

2022. szept. 1. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az "alapoktól" kezdik de a tempó sokszorosa a szakközépiskolainak.

Elég a középszint, az szokott a baj lenni, hogy a hallgató csak hiszi, hogy tudja a középszintet.

Tudja,tudja de mégse, mert nem tudja alkalmazni.

Sokszor előfordul

2022. szept. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Folyt.

hogy nem az egyetemi anyagban van hiányosság, hanem az "alappal".

(saját tapasztalat, sokszor ezen csúszott el egy egy zh.)

2022. szept. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Negyede annyit, mint a VIK en.>)
2022. szept. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Középszint.De azt nagyon tudni kell.Félévközbe is meglehet tanulni ezeket,de húzósak.A Bme-en sokkal több matekot tanítanak mint kell,itt meg a csak a minimumot nagyából,ami kell szaktárgyakhoz.A tempó nagyon nagy.Sokat kell készülni és gyakorolni,de meg csinálható.Én most lettem meg az első 2 félévvel.

Protipp:Ugye a TO fog besorolni tárgyakra elsőfélévben.Nézdmeg melyik tanárhoz raknak be.A marmyprofesszor-on vannak vélemények,amik általábba jók.Ott ha rossz tanárhoz kerülsz,nagyon megbehezíti a dolgot.Szval olyankor tudsz írni a To-bak,ha van heky és átraknak jobbik csoportba.Csak mond azt,hogy ütközésed van.Én így jutottam be jobbik tanárhoz annó

2022. szept. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!