Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME villamosmérnökin és...

BME villamosmérnökin és gépészmérnökin kell matematikai bizonyításokat tanulni vizsgára vagy zh-ra?

Figyelt kérdés
Matematikus szakon vagyok, és többek között emiatt fontolgatom a váltást. Kerestem hasonló kérdést, de nem találtam, pedig nagyon érdekelne.

2022. jan. 18. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Gépészen nem, legalábbis online még szigón se kérdezték.
2022. jan. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Minden tantárgy más.


Van ahol kell tudni a bizonyítást, hogy 3-asnál jobb jegyek kaphass, de van olyan is hogy max az 5ös megszerzéséhez kell tudni vagy éppen egyátalán nem, csak érdekességnek mondják el az órán, amit nem értek mert nem vagyok a mazoizmos annak szintjén, hogy ezt élvezni tudjam.

2022. jan. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Tanárfüggő is, de általában nem kérnek ilyeneket.
2022. jan. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

BME VIK-en végeztem. Bizonyításokat nem kérnek a TTK-s tárgyakban (matek A1-A4), viszont kérnek a SZIT által tartott tárgyakban (számítástudomány alapjai, bevezetés a számításelméletbe, stb). Viszont az elégséges szinthez itt sem kell tudni őket, csak 3-tól felfelé.


Én úgy tudom gépészen nem kérnek bizonyításokat.


A bizonyítás már alapból feltételezi a szóbeli vizsgát, ami ekkora hallgatói létszámnál elég megerőltető a tanszékeknek.


Hozzáteszem, más tantárgyakból se kellett tudni általában levezetéseket. Maximum nagyon egyszerűeket.

2022. jan. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha kell, akkor se Heine-Borel vagy Newton-Leibniz szintűeket, ha jól értem,hanem inkább könnyűeket. Köszi a válaszokat!
2022. jan. 19. 13:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Villanykaron ha matek A1-ből 3-asnál jobb jegyet szeretnél, akkor bizony tudni kell a Newton-Leibniz bizonyítását, és még sok mást is.

Alapvetően úgy van hogy:

-számítástudomány alapjaiból a vizsga szóbeli, és a 2-es szint az az, hogy minden tételt és fogalmat tudsz, bizonyítások csak a jobb jegyhez kellenek.

A1, A2 szigorlat: írásbelivel max 3-as szerezhető, az opcionális szóbelin bizonyításokat kérnek, de a hozzáállásuk nem szívatós egyáltalán.

A3: elvileg ugyanúgy mint az A1, A2, gyakorlatilag idén más volt az előadó, és nem volt szóbeli

A4: Opcionális szóbeli, írásbeli eredménye felhúzható vele (legalábbis idén)

2022. jan. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Viszont ha a matek szak az összehasonlítási alap, akkor ez ahhoz képest (gondolom) 0.
2022. jan. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!