Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a szakdolgozatomat elkezdte...

Ha a szakdolgozatomat elkezdtem írni egy cégről, ők viszont nem egyeztek bele még abból lehet valami hátrányom?

Figyelt kérdés
Le kellett adnom a szakdolgozatom címét még előző félévben ahol egy olyan címet választottam amiben egy céget elemzek. A cégről adott minden információ és statisztikai adat az interneten, sőt az oldalukon 170 oldalas pénzügyi beszámoló is megtalálható, csupán ezeket használnám viszont több emailemre se válaszoltak amiben leírtam nekik a témám és hogy róluk szeretnék írni. Az lenne a kérdésem hogy ha úgymond a tudomásuk nélkül írom a szakdolgozatom róluk az interneten nyilvánosan megtalálható adatokból abból lehet-e bajom és származhat-e hátrányom belőle?

2022. szept. 1. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hiszen semmilyen érzékeny adatot nem használsz fel vagy teszel közzé, ami az üzleti érdeküket sértené, ha nem sérted a jó hírüket, akkor nem hiszem, hogy ebből baj lenne. Btw... pont az ilyen kérdések tisztázására találta fel a jóisten a konzulenst.
2022. szept. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Publikusan elérhető adatokat következmények nélkül lehet elemezni és hivatkozni. Nem kell a cég hozzájárulása.


Akkor lenne baj, ha a cég alkalmazottja lettél volna és olyan adatokat, informácókat, dokumentumokat viszel el, használsz fel, amiről nincs tudomásuk, nem járultak hozzá.

2022. szept. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, hetek óta ezen rágódom, hogy lehet-e ilyet és hogy nem-e lesz belőle baj. Sajnos a konzulensemmel is eggyel többen vagyunk, egyáltalán nem ért a témához és olyan dolgokat mond amik utólag kiderülnek más diplomázott hallgató ismerőseimtől hogy nem úgy vannak ezért teljesen magamra vagyok utalva etéren.
2022. szept. 1. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!