Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek az ellen, hogy...

Mit tegyek az ellen, hogy halálra unjam magam tanórákon?

Figyelt kérdés
Telefonozni nem nagyon szeretek, túl elöl is ülök hozzá, hogy egész órán nyomjam. Igazából csak firkálgatok, szétszerelem a tollaimat és összerakok a cuccaimból valamit, ezen kívül nem találtam más elfoglaltságot és már ezek is borzasztóan unalmasak. Van, hogy a padtársam se vevő a pofázásra/amőbára, olyankor csak egyedül maradok. Ti mit csináltok, hogy ne emésszen fel benneteket a pusztító unalom? Bármi nem szokványos tevékenység amit én is kipróbálhatnék?

2022. szept. 3. 01:56
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Nem szokványos tevékenységet? Akkor próbálj meg odafigyelni az órára, nagy bajod nem lenne belőle.

Viccet félretéve, én minden órámon jegyzetelek, mert azzal gyorsan telik az idő, később pedig még emlékszem is valamire, nem kell a dolgozatokra tanulnom.

2022. szept. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Ha már nem figyelsz, olvass egy, érdeklődésednek megfelelő könyvet. Az nem feltűnő, és nem is fölösleges időpocsékolás, mint a toll-szétszerelés. Okulhatsz belőle.
2022. szept. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Én ilyenkor mindig elővettem azt a tárgyat, ami fontos volt a tovabbtanulas miatt és azt csináltam. Az, hog milyen füzet van előtted nem feltűnő.
2022. szept. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Leírok pár olyan dolgot, amivel az óra hallgatása közben le tudod foglalni magadat anélkül, hogy zavarnál másokat.

Ráadásul a finommotorikus készségeidet is nagy mértékben fejlesztik, így akár még hasznodra is válhat az, hogy így próbálod leküzdeni az unalmat.


tollpörgetés (nem a leegyszerűbb dolog, de rengeteget lehet vele szórakozni és még menőn is néz ki)


befőttes gumi pörgetése az ujjaidon (ezt nagyon könnyű megtanulni, de hosszú távon valószínűleg nem foglal le)


begleri (sokféle trükköt lehet vele csinálni, de ha túl feltűnően csinálod akkor lehet, hogy elveszik)


hosszú lánc fűzése gemkapcsokból (figyelj arra, hogy ne zörögj túlságosan)


gyurmaradírral figurákat csinálsz (ráfoghatod, hogy ez szükséges neked a radírozáshoz, így nem fogják elvenni úgy, mint a "sima" gyurmát)


origami (rengeteg féle dolgot lehet csinálni, lapod mindig van és csendes is)


gumikarkötő fűzése (többféle minta van és viszonylag sok ideig el lehet benne merülni)


((Ha kell akkor még tudok írni pár dolgot, mert figyelemzavar miatt folyamatosan le kell foglalnom ahoz a kezeimet, hogy ne kalandozzanak el a gondolataim.

Így már rengeteg dolgot csináltam az elmúlt évek során, és van tapasztalatom, hogy mi nem szokta a tanárok 99%-át zavarni és mi nem akadályozza a tanulást.))

2022. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Sodoku
2022. szept. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, különösen #4-nek, hétfőn biztos ki fogok próbálni ezek közül néhányat!
2022. szept. 3. 23:38
 7/7 anonim válasza:
27%
Bármit, csak ne véletlenül se figyelj az órán. Még okosodnál, és az bizony rohadtul fáj ám. XD
2022. nov. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!