Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az irodalom tanárok mért...

Az irodalom tanárok mért vannak anyira beleszerelmesedve a tantárgyukba?

Figyelt kérdés
Én például kaptam kilencedikbe egy intőt, mert azt írtam a füzetembe címnek, hogy "(faszоpóklész antigané". Is akkor jött a rizsa, hogy hogy lehet gyalázni egy ekkora művet meg minden.

2022. szept. 10. 00:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Az igazi kérdés, hogy ha paraszt vagy, miért lepődsz meg a következményeken?
2022. szept. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Ha már intelligens nem vagy, legalább eredeti lennél, de még csak az se! Szerinted hány millió idióta diák írta ezt már le? Én azon vagyok meglepődve, hogy ilyen szánalmas fizetésért van még tanár, aki elviseli ezt a sok hülye gyereket a suliban! Tényleg döbbenet! Szenvedne veletek a radai...!
2022. szept. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#2 Nem kéne több millió diákot egy olyan könyv olvasására kenyszeríteni, amit nem szeretnének.
2022. szept. 10. 00:58
 4/21 anonim ***** válasza:
72%
Miért? Még a végén fejlődnek tőle, hogy nem csak gyakorit olvasnak, hanem olyasmit is, amin el kell gondolkodni egy kicsit? Szerintem az a gond, hogy el lettek engedve a gyerekek, azt hiszik, hogy az élet semmi másról nem szól, mint kényelemről és arról, hogy csak azt csinálod, amihez kedved van.
2022. szept. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

#3, nagyobb tévedésben nem is lehetsz.

Senki sincs kényszerítve rá, hogy elolvassa. Nyugodtan dönthetsz úgy, hogy nem foglalkozol vele, de ennek a jutalma az, hogy 1-est kapsz.


Hidd el, a jövőbeli munkahelyeden sem fogja a főnököt érdekelni, hogy neked a kiadott munka nem tetszik (hogy a te szóhasználatoddal éljek; kényszerít rá, hogy olyat csinálj, amit nem szeretnél), mert vagy nem kapsz fizetést, vagy kirúg, de minimum rád fog szállni.


Annyiban egyet tudok veled érteni viszont, hogy a füzetvezetés magánügy (és elborzadok azon, hogy bizonyos tanárok még mindig beszedik a füzeteket ellenőrzés céljából), emiatt pedig nem volt indokolt a büntetés, de valahol őt is meg lehet érteni, elvégre az is a munkája része, hogy értelmesen gondolkodó emberré segítsen válni (akinek nem mellesleg a humorérzéke túlnő a phaszon).


Egyébként meg bőven rád fért volna az olvasás, mert a kiírt kérdésed nincs 40 szó, mégsem sikerült hiba nélkül kiírnod.

2022. szept. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Antiganétol nem fejlődik senki. Ha hiszed ha nem én nagyon is művelt vagyok. Velem lehet beszélni A Remagen hídtól kezdve oroszország kisebbségi nyelveiről is. Egy földrajz, egy matematika vagy egy fizikakönyvtől tényleg fejlődik az ember, de egy ilyen több ezer éves rizsa könyvtől nem. Ugyanez igaz a versekre is.
2022. szept. 10. 01:31
 7/21 anonim ***** válasza:
96%

#6, azért mert neked nem sikerült, az nem jelenti azt, hogy nem is lehet.

Azért érdemes különféle népek különféle korban született műveit olvasni, mivel az akkori emberek gondolkodásmódja csak azokból ismerhető meg. Persze akinek erre nincs igénye, annak hiába magyarázom ezt.


A versek szintúgy fontosak, ráadásul a verseken keresztül az előadásmód fejleszthető. Nyilván itt is megvan az az eset, hogy valaki egész életét úgy éli le, hogy egy percig sem kell beszédet tartania, de ezt nem lehet előre tudni, senkinél.


Ha neked teljesen más az érdeklődési köröd, azzal sincs semmi baj, de ne nézd le azokat, akiknek pedig ezek a fontosak. Az pedig ugyan egy szomorú dolog, hogy a magyartanárod traumatizált olyan művekkel, amik egyáltalán nem érdekeltek, de nem dőlt össze tőle a világ.

2022. szept. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

Nem azért kell hogy a tudásod fejlődjön. Azért kell hogy embert neveljen belőled.

A munkahelyen se kérdezik meg hogy mitől fogsz fejlődni vagy mihez van kedved. Ha nem dolgozol kirugnak és akkor éhen halsz. Ennyi az oka.

2022. szept. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%

Anno a gimiben én is nehezteltem, hogy ennyi kötelező olvasmány volt, és sok valódi értelmét akkor nem is tudtam felfogni. Mivel igyekeztem jó jegyeket szerezni, elolvastam mind, és a végén értettem az értelmét. Ez sok olyan ember munkája, aki túl tett az akkori társadalmon. Megfogalmaztak valamit, amit ma is érdemes lenne észre venni . Így vissza olvasva nem látnunk sok értelmet, bár van pár mű, ami most is érdemet nyer. Ezek olyan emberek művei, akik túl láttak a korukon. Érdemes elemezni őket , és megérteni. Egy okos ember nem nézi le elődeit. ( itt a szememben megbuktál ) Egy okos ember mindig méltósággal hivatkozik másokra. Akkor is, ha nem osztja az elvüket.


Régebbi irodalmakból bőven lehet tanulni, hiába beszélsz 5 nyelven , vagy tudsz társalogni változatos témákban, ezt sokan tudják, csak valószínű nem ezekben a körökben mozogsz :) Butaság lenézni . Ezek nem

Értelmi tudást hordoznak , inkább egy élet tapasztalatot adnak át, amit sokszor át kell élned ahhoz, hogy megértsd a mű valódi okát.


Őszintén nem tartom sokszor sokra a bölcsész hallgatókat, mert ők csak az elején vannak, de egy több évtizedet megélt tanár, ide illő türelemmel, készséggel, nem butaságot akar neked tanítani :) Mindezt szánalmasan alacsony fizetésért, úgy, hogy hivatással, lélekkel teszi mindezt. És biztos kiábrándító számára az említett válaszod .


Mielőtt szóba kerülne, nem, nem vagyok bölcsész, se nem tanár. Messze vagyok ettől. De számomra azóta is kedves a gimis irodalom tanárom, akit nem értékeltem anno, de azóta felfogtam, mit tanított meg. Több nyelven tudok költeményeket idézni, bele szerettem bizonyos olvasmányokba, amit el kellett olvasnom, de azóta értettem meg, és nagy lecke volt. A mai napig tudom értelmezni és jó szívvel emlékszem vissza arra az időre, mikor olvastam ezeket, cirka 12 éve. Többet meg is vásároltam és őrzöm , időnként elolvasom , mert olyan dolgokat adnak át, hogy hiába dolgozol sikeresen 15 évet, akkor is kevés ahhoz :)

2022. szept. 10. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%
Amiért a matek, fizika, kémia, biológia, földrajz, angol, testnevelés, stb tanárok. Azért választották azt a szakot, amit tanítanak.
2022. szept. 10. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!