Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Újpesti Könyves Kálmán gimnázi...

Újpesti Könyves Kálmán gimnázium vélemények?

Figyelt kérdés

Miskolci vagyok, ahogy láttam van ott emelt fizika.

Miskolcon nem sok gimnáziumban van,de kellene még iskola amit be írok a földes mellé.

felvesznek oda ilyen "messze lakó" embereket is? van ott koli? magáról az iskoláról vélemény? nehéz?stb



#fizika #konyveskalman
2022. szept. 13. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


A Könyvesnek nincs saját kolija. Fizikából szerintem sokkal jobb az ELTE Apáczai mat-fiz tagozat aminek van kolija. Esetleg a Berzsenyi fizika tagozatról is jókat hallottam.

2022. szept. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A Könyvesben nincsen fizika tagozat. 4 évfolyamos képzésen belül két általános tantervű osztályt szoktak indítani. 4 éves képzésre itt nincs szóbeli felvételi. A hozott pontjaid és az írásbelid alapján rangsorolnak, a lakcímed egyáltalán nem számít a rangsorolásnál. Egy jó írásbelivel be tudsz kerülni, de ahogy az 1-es is írta kollégiuma nincsen. Meg fizika tagozata sem. Amúgy egy erős gimi. Meg tudod nézni a HVG rangsorban: [link]
2022. szept. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem nővérem járt Budapestről Miskolcra egyetemre. Szörnyű volt a távolság, hosszú vonatozás miatt. Most őszintén, gimnazistaként (kollégiummal vagy anélkül) mi a fenének akarsz Miskolcról Budapestre járni iskolába? Nyilván egy jó iskola sokat hozzátesz az érettségihez, de nincs az a gimnázium, ami felkészít az egyetemre, különösen az erős egyetemekre, és az érettségi is elsősorban az önálló felkészülésről szól már. Az az idő, amit kollégistaként önellátás megszervezésével kell eltöltened, vagy csak szimplán utazással eltöltesz, azt tölthetnéd otthon önálló tanulással. Rengeteg anyag van a neten, gyakorolhatsz korábbi érettségi feladatsorokat, számos felkészítő könyv is megvásárolható, neadjisten még magántanánrhoz is járhatsz bizonyos időközönként (a kollégium és az önellátás sem lenne ingyen). Inkább megyén belül szervezd meg a gimnáziumodat, mert tényleg nem éri meg ennyit bajlódni csak egy gimnáziumért.
2022. szept. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miskolcon a Lévayban van emelt matematika-fizika tagozat.
2022. szept. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!