Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működik az írásbeli...

Hogyan működik az írásbeli töri érettségi?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni középszinten és nagyon bevagyok parázva. Leginkább az írásbelitől félek, az igaz hogy bármi lehet benne? vagy vannak megadva témakörök?

2022. szept. 13. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármi és még azon kívül minden is.
2022. szept. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek megadva, de nem olyan nehéz mint tűnik. Csomó emlék előjön ha tanultál az évek során, ha szerencséd van lesz olyan esszétéma ami szóbeli tétel is, illetve csomó helyen a forrásból ki lehet írni dolgokat (ez az esszékre is igaz, sőt, azok alapján kell dolgozni több helyen is). Nézz meg pár feladatsort az elmúlt évekből és látni fogod, hogy nem olyan vészesek.
2022. szept. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért a "bármi" enyhe túlzás, vannak témák, amik csak emeltes anyagok. Itt láthatod ezeket a 8. oldaltól kezdve:

[link]

Egyébként a töri érettségi meglepően könnyű, főleg, ha alapból jól megy a tantárgy. Sok olyan dolog is eszedbe fog jutni, amire nem is gondoltál, és vannak feladatok, amiket egyszerűen józan ésszel meg lehet írni. Én is azt tudom ajánlani, hogy nézegesd a korábbi évek feladatsorait, de nem kell annyira izgulni, tényleg egyáltalán nem vészes.

2022. szept. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én például az évek során mindig tanultam hétről-hétre a történelem órákra, viszont ettől függetlenül nyilván az évek során sokat is felejtettem, de nyilván azért ha az ember kap egy konkrét kérdést, akkor lehet, hogy az hirtelen beugrik neki, hiába telt el több év, mióta azt tanulta. Érettségi előtt pedig én csak a szóbeli tételeket tanultam meg, és úgy mentem az írásbeli vizsgára is, hogy igazából csak a szóbeli témákat tudtam tökéletesen, én máshogy nem készültem. Négyes lett az érettségim. Amúgy nálunk az egyik esszé az pont az volt, mint az egyik szóbeli tétel is, szóval abból a szempontból is szerencsém volt.
2022. szept. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bármi lehet benne, ami tematika, viszont érdemes megnézni, hogy előző években milyen feladatok és esszék voltak, általában hasonlóak
2022. szept. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!