Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem tesznek semmit a...

Miért nem tesznek semmit a tanárok a szekálódás ellen?

Figyelt kérdés
Az én iskolámban pl: órán hangosan szólogatnak be másoknak és a tanárok 20/1 szer ha rájuk szól a többi esetben pedig úgy tessznek mintha nem hallanák.

2022. szept. 16. 13:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%

Mert nem óvoda.

Nincs sem kedvük sem idejük hülyegyerekeket nevelgetni az anyjuk helyett.

Bántanak? Védd meg magad.

2022. szept. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%

"és a tanárok 20/1 szer ha rájuk szól"

. Ezek szerint valamit mégis csak tesznek.


És igen, sokszor tesznek úgy, mintha nem hallanák. Ezek szerint akkor erre a diákok is képesek lennének, nem?

Ja, és rendesebb diákok miért nem fegyelmezik a többit?

2022. szept. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
0%
verd meg a tanart
2022. szept. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Mert nincs hatalmuk. Hiába beszélgetnek el velük, hiába hívatják be a szülőt, semmi nem fog történni. Megelőzni kellene tudni, de ahhoz meg komoly tanári erőfeszítésre lenne szükség, jó osztályfőnöki munkára. Amúgy meg kettes, lehet, hogy te felnőtt fejjel ilyen egyszerűen állsz hozzá, hogy nem kell meghallani, de a legtöbb gyerek, akik egész nap, minden nap az iskolában a fejéhez vágott szidalmakat hallgatja, annak ez még felnőttkorában is tönkreteheti az önbizalmát, életét, depresszióssá válhat, mert ez egy trauma. Nem véletlen kezdték el már egy ideje kutatni a témát, és lett itthon és külföldön is öngyilkos már több gyerek. A gyerek az osztályban tölti a fél gyerekkorát, nagyon nem mindegy, hogy milyen körülmények között. A tanár csak 45 percre találkozik velük egy nap, tanított tantárgytól függően hetente egyszer vagy mindössze 3-4 alkalommal, neki nagyon egyszerű meg sem hallani a problémákat. És a rendesebb diákok miért nem fegyelmezi a többit? Mert mindenki fél, és senki nem akar célponttá válni. Már az célponttá tesz valakit, ha kiáll az áldozat mellett, vagy vele barátkozik. Ráadásul, sok esetben nem csak 1-2 zaklató gyerek van, hanem 5-6, ami már egy csoport. Hogy az órán valaki beszól, még az a legkevesebb, ami szünetekben tud történni, az sokkal durvább. Szerencsére, már nem vagyok gimnazista, de nálunk rendszeresek voltak verések, piszkálások. Volt, hogy a szegény hátterű gyerek asztaláról ellopták az összes cukrot, amit a padon hagyott, amíg kiment a mosdóba. Nekem volt, hogy eltörték a padomban tartott vonalzóimat, széttépték a tankönyveimet, egy összeesés szélén álló székre cserélték ki a székemet, amíg nem voltam a teremben, és mikor leültem, szét is esett alattam (alacsony lányként voltam 48 kg érettségi évében, szóval nem, nem voltam kövér). Volt olyan gyerek, akinek a tankönyveit, táskájának tartalmát beleöntötték a lánymosdó kukájába, és rendszeresen megverték, megalázták, a tanári hozzáállás meg annyi volt, hogy behívták a szülőjét, és megmondta az osztályfőnök neki, hogy vigye másik iskolába, mert itt a gyereket meg fogják ölni. És van, ahol sokkal rosszabb dolgok is történnek. A beszólogatás csak a felszín, ráadásul manapság gyakran összemosódik az internettel is. Ezeknek nyilván van egy megfélemlítő ereje is. Nehogy már az áldozatot hibáztassuk, hogy más zaklatja!
2022. szept. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
11%

#4: túlkombinálod ezt. Olyan üzenetet olvasol a soraim mögé, amire még csak nem is utaltam: ha valakit rendszeresen szekálnak, az más.

A kérdező viszont semmilyen formában nem szelektált beszólogatások között, és ennyiből fogalmam sincs, hogy ő most minden kis sz*rtól elvárná, hogy fegyelemzzen a tanár, vagy csak a komolyabbaknál. Mivel azt írja, hogy 20-ból 1 esetben történik fegyelmezés, feltételezem, vagy 20 beszólás történik egy órán, ami nyilván nem mind komoly. De mondom, ez csak feltételezés.


Aztán éppen Te írod, hogy a szekálás nagy része nem is látható a tanár számára, szóval nem értem, mit is várnál el tőlük. Ha tudna, lépnek, ha szaktanárról van szó, jelzi az osztályfőnöknek, hogy jobban figyeljen oda néhány gyerekre.


Rendben, a diákok ne tartsanak rendet, mert féltik a saját bőrüket. De egyébként, ha már itt tartunk, el tudod képzelni, milyen az, amikor tanárként válsz célponttá? Nem kívánom neked, hogy valaha átéld.

2022. szept. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A tanár felnőtt ember. 2 tanárom is vált célponttá, pontosan tudom, hogy milyen szörnyű, még ha nem is éltem át. "Rendben, a diákok ne tartsanak rendet, mert féltik a saját bőrüket, ha már itt tartunk, el tudod képzelni, milyen az, amikor tanárként válsz célponttá?" - ha felnőtt emberként, tanárként nem tudsz rendet tartani, magadért kiállni, és a saját tekintélyedet megóvni, akkor hogy várod el, hogy a gyerekek képesek legyenek rá? A gyerekek zaklatására viszont nem az a válasz, hogy hát a tanár is lehet célpont. Akárhogy nézem, egy problémás osztállyal akkor is csak 45 percet kell eltölteni egyszerre, nem az osztályban éli az életét egy tanár sem. Egy felnőtt ember sosem tudtam, hogy hogyan nem képes megvédeni magát gyerekekkel szemben. A megoldás arra nagyon egyszerű, le kell adni év végén az osztályt. Ki kell verni a balhét az igazgatóságnál, nehezebb tanárt kell nekik adni. Az én osztályomat is lepasszolták a zaklatott tanárok, de 12 év alatt 2 ilyen volt. Egyébként meg, be kell hívni az összes szülőt. Akár előzetesen hangfelvételt (kép nélkül) is lehet csinálni telefonnal, és lejátszani az igazgatóságnak, majd a szülőknek is, hogy ilyenek a munkakörülményeid. A gyerekeknek is vannak jogai, de neked is van. Erre lenne való az iskolai összefogás a tanári kar részéről. Ha nem megoldás, akkor meg be kell vezetni, hogy minden órán dolgozat, amíg nem mutatnak tiszteletet. A tanári pályához mindig is kellett egyfajta keménység szerintem, régen is voltak neveletlen gyerekek, most meg főleg azok vannak.
2022. szept. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
Ha a tanár rászólt a beszélgetőkre akkor szerinted csendben maradnak mondjuk egy nyolcadik kerületi legalja suliban? Nincs semmi eszközük a tanároknak erre. A fizetésük a béka segge alatt van. Ezért a pénzért én se vállalnám fel a konfrontációt.
2022. szept. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 NTBS ***** válasza:
81%
Szükősek a lehetőségek.
2022. szept. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 valaki : ***** válasza:
Kikérem magamnak. Akár konfliktus van, akár szekálódás, én mindig reagálok. Konfliktus esetén a békítésre törekszem, szekálódás esetén olyan szinten felmegy a vérnyomásom, hogy akkor durvábbat lépek. De én már az elején meg szoktam mondani a gyerekeknek, hogy konfliktus egy közösségben van, azt meg kell oldani, amiben segíteni fogok. De ha szekálódást tapasztalok, akkor nincs bocsánat, nincs semmiféle békítés, közös csoportmunka, semmi. Akkor azonnal elkezdem indítványozni, hogy a szekált gyermek szülei tegyék meg a feljelentést. Eddig nem került erre sor, de mindig meglepődnek, hogy milyen feljelentés, oké hogy ronda dolog szekálni valakit, de törvénytelen is?
2022. szept. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
valaki: azért nem tett feljelentést senki, mert az iskolai zaklatás nincs benne a Büntető Törvénykönyvben, mint bűncselekmény, sajnos. Ennyit mondjuk te is meg tudtál volna már rég nézni, mielőtt bárkinek feljelentéseket javasolsz. Az iskolai zaklatást iskolán belül a tanári és igazgatói kar tudná csak lenyomni. Az összefogás az, ami nem szokott megtörténni. Ha behívják a zaklató gyerekek szüleit, vagy fog történni változás, vagy nem. Ezért van az, hogy legtöbbször a zaklatott gyerek vált inkább iskolát. Leginkább a zaklató gyerekeket kellene év végével eltanácsolni, csak ezt meg érdekes módon soha nem lépi meg egy iskola sem.
2022. szept. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!