Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minden egyetemen az ivásról szól?

Minden egyetemen az ivásról szól?

Figyelt kérdés
Idén szeptemberben kezdtem az egyetemet, eddig az összes, gólyáknak szóló esemény az ivásról szólt, valamint volt a diákszervezetekről egy börze, ahol többen is úgy hirdették a szervezetüket, hogy gyakran lesz náluk buli, ivó/sörpong bajnokság, stb.

2022. szept. 17. 19:36
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Minden egyetem*
2022. szept. 17. 19:37
 2/16 anonim ***** válasza:
19%
Dehogyis, a szex sokkal fontosabb!
2022. szept. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
9%
Nem tudom, én jövőre kezdek, de remélem igen! 😂
2022. szept. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Nem, nem csak ez van. Van szakkoli, szakmai körök, szakmai estek, állásbörze, mindenféle tehetséggondozó program, tdk felkészítő, ezer meg egy pályázat és verseny.


De igen, mellette buli is van ezerrel. Az egyetemen a többség már nagykorú, de még nem kell felelősséget vállalnia annyi dologért, mint egy átlagos felnőttnek (munka, család, stb). Mikor máskor tomboljon?


Na, szóval minden van, csak keresni kell.

2022. szept. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

A gólyaprogramok ilyenkor összerázó jelleggel vannak, könnyebb alkohol mellett feloldódni és ismerkedni, hangulatot csinálni és persze ha alkohol is van a programban, akkor sok fiatal könnyebben bevonzható az eseményre.


Később ez mérséklődni fog, kialakul a saját társaságod, majd a veled egy értékrenden lévőkkel csinálsz programot.


Az egyetem messze ne csak erről szól, inkább a gólya lét.


(Megjegyzem, ez sem minden egyetemre igaz, én pl BME-re járok, és nyilván voltak ivós programok, de nem csak ivós programok, rengeteg szakmai és ismeretterjesztő program volt már, és még csak szeptember közepe van.)

2022. szept. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Én felnőttképzésen vagyok, nem egyetemen. A bejárós hetek végén szervezett kocsmalátogatás van mindig. Nem kötelező részt venni rajta, de ez az egyik legjobb módja a kapcsolatépítésnek.
2022. szept. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Kb az első félév az ami ilyen a gólya programok miatt, utánna szép lassan csökkennek a bulik száma, MSc nél meg már örülsz ha pár havonta eljutsz egybe, mert nehezebb, mellette szinte mindenki gyakornokoskodik vagy dolgozik.


Egy csomó csoportosulás van egyetemen, amikhez lehet csatlakozni. Lehet társasozni, vannak aki külföldiekkel foglalkoznak stb stb. Ezeket viszont neked kell megkeresned.

2022. szept. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

Egyeteme és szakja válogatja. Az általánossságban igaz, hogy akinek sok ideje van bulizni, az:

- vagy nem halad a tanterv szerint (csúszik és van rá ideje),

-vagy nagyon könnyű szakra jár,

- vagy elsőre mindent felfog, és nincs szüksége tanulásra (ilyen ritka, vagy nincs így nem venném ide)

Az második esetben nem lesz valami piacképes tudásod, igaz talán volt néhány jó éved, de emlékekből kevesen szoktak megélni.


A piacképes, "jól fizető" tudást megszerezni nem két perc, oda évek kitartó és elég komoly munkája szükséges. Így akinek a bulizásról szól az egyetem, az inkább könnyű szakra jár (van jó sok ilyen egyébként).

2022. szept. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
37%
Dehogy! Én egy bulira sem mentem el soha. Nővérem minden nap bulikba járt, mégsem lettek érdemleges kapcsolatai onnan. Sőt, minden szakmailag hasznavehető kapcsolatát máshonnan szerezte. Kinek hogy jön össze. Sok a bulizós ember, de te döntöd el, hogy mire mész el és milyen gyakran.
2022. szept. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Harmadéves vagyok és egy ilyen ivós hülyeségben sem vettem részt. De mondjuk van sport nap, kutatók éjszakája, egyetemi kihívások (SZTE+) meg ilyesmik. Nem kell innod, ha nem akarsz. Nekem mondjuk jobb buli itthon kifeküdni és török sorozatokat nézni, dehát kinek mi.
2022. szept. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!