Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen jellegű felvételi van...

Milyen jellegű felvételi van a Debreceni Egyetem Zeneművészeti karán?

Figyelt kérdés

Már a 23-at karcolom, de azt érzem most van meg az irány amerre tovább szeretnék menni.


A kérdésem az lenne hogy a zeneművészeti karon milyen jellegű felvételi van?


Sajnos a weboldal nem valami sokatmondó. Sokkal inkább érdekelne az ottani (ex)hallgatók tapasztalata.


Klasszikus gitár szak lenne az irány.


Követelmény ott is az emelt érettségi?

Sajnos munka mellett nem nagyon van lehetőségem újra érettségizni.

Ha igen akkor milyen tárgyakból?


Előre is köszi a hasznos válaszokat. 😁


2022. szept. 20. 07:02
 1/4 anonim ***** válasza:

A művészeti szakokon, mint a klasszikus gitár szak, nem kötelező az emelt érettségi. Ahogy a felvi.hu-n láthatod, a felvételi egyrészt egy gyakorlati vizsga gitározásból, másrészt alkalmassági vizsga szolfézsből, zeneelméletből, és zongorából. Ahhoz, hogy reális esélyed legyen, már a belépéskor kiválóan kell tudnod gitározni. Alapvetően olyan tudást kívánnak meg, amelyet a zeneművészeti szakgimnáziumok tehetségesebb végzősei tudnak. Amúgy itt van, hogy milyen repertoárt kell tudnod gitáron eljátszani a felvételin:


[link]


Itt pedig az említett szolfézs-zeneelmélet-zongora alkalmassági vizsgáról olvashatsz:


[link]

2022. szept. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Huh.


Akkor bőven gyakorolni kell még. Én inkább hobbi gitáros vagyok. De nagyon komolyan veszem ettől függetlenül. Tényleg mintha suliba járnék. (Mert egyébként járok is tanárhoz ahol szolfézs és gyakorlat is van egyaránt)


De akkor nyomni kell még jobban mert nekem ez lenne az irány

2022. szept. 23. 19:17
 3/4 anonim ***** válasza:
#2: Sok sikert és kitartást kívánok neked, és ha elsőre esetleg nem vennének fel, fejleszd magad és próbálkozz másodszor és harmadszor is. Semmiképp ne add fel az álmaidat.
2022. szept. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Minden tőlem telhetőt megteszek :)


Köszönöm szépen a válaszod és a kedvességed.

2022. szept. 24. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!