Milyen a Corvinus?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt állok és egyelőre ez a legszimpatikusabb, viszont úgy látom, hogy nagyon megreklámolja magát az iskola. Mennyi a valóság abból amit mutatnak és mi az, ami csak marketing?

Kicsit ilyen 'nagyon tökéletes varázsvilágnak' tűnik nekem az iskola, de lehet csak én hasonlítom túlságosan az eddigi általános tapasztalataimmmal a magyar közoktatásban. (Főleg a nagyon gyakorlatorientáltságra gondolok, az 'alig kell otthon már tanulniuk hiszen az órán mar szinte mindent megtanultak', mindenki nagyon jól keres a diplomaszerzés után, mindenki talál azonnal munkát, a lexikális anyag nagyszintű lecsökkentése) Én ezeket hallottam, de várom a véleményeket, tapasztalatokat.



2022. szept. 25. 20:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
54%

10. "A BCE-s légkör minőségibb, mint mondjuk egy BGE-s, ahová bárkit felvesznek."


Ehhez szeretnék hozzászólni mint érintett (BGE BSc, BCE MSc, CEU MBA). Baromság, hogy a légkör "minőségibb" lenne. Nagyképűbb, sznobabb stb. esetleg. Ennek ellenőrzésére elég csak felmenni a BCE üzleti tanszékeinek honlapjára, és végigpörgetni az előadókat. Hány iparági szakembert látsz közöttük? Elenyészően keveset. Ugyanez van a BGE-n. De azért a BGE-n volt pár olyan tanárunk, aki konkrétan a piacról jött óraadó. Ezek a legjobbak. (A CEU-n is, pl. Sandy Váci stb.). Az akadémiai karriert folytatók között van ilyen is, olyan is mindenhol. Nem tudom miért, de a pénzügyes tanárok mindenhol a legjobbak között vannak (marketing szakon is). A matek lutri, általában követhetetlen, vacak (de zsenik tartják, ezt aláírom, csak tanítani nem tudnak, se a BGE-n se a BCE-n). A statisztika nekem mindenhol tetszett, érdekes módon ez a CEU-n volt a leggyengébb.


A csoporttársakról: hülyeség frissen érettségizett zöldfülűek között arról beszélni, hogy ki a "minőségibb". A "minőségi" gyerekek a GPME-n, AK-n, mérnöki szakokon, matek és proginfó BSc-n ülnek. Gazdasági szakra max. második diplomának ülnek be az igazán okosak. Innen nézve teljesen mindegy, hogy BCE vagy BGE. A fél üzleti világ a Külkeren és PSZF-en végzett (jelenleg a BGE két kara).


A BGE-n sokkal jobb csajok vannak, és az egész sokkal kevésbé sznob hely.


De az tény, hogy a munkahelyeken az első 1-2 állásnál kicsit lejt a pálya a BCE fele. DE az az érzésem, nagy multinacionális cégben eltöltött 15 év után, hogy a BCE-s diákok között nagyon nagy a szórás. Vannak elképesztően ostobák ugyanakkor nagyképűek. Rengeteg a szürke, fantáziátlan kisember, szintén nagy arccal. És vannak kiemelkedően jók. Ők ülnek a GPME, AK padsoraiban.


Sajnálom, ha kiábrándító voltam. A gazdasági szakok nem tudósképzők. Üzleti életre nevelnek, és ebben egyik egyetem se jobb. Sorry. Gyakorlat (és tehetség) teszi a mestert.

2022. okt. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
54%

12. "Ráadásul itt tanulni egy életérzés és életed végéig elit diplomás lehetsz."


Elit??? 😅😅😅


Corvinus, Times Higher Education: 1201+ hely: [link]


QS ranking: 1001-1200. hely: [link]


Ember, ha ránézel quorán vagy redditen a topikokra, az emberek azon tipródnak, hogy 200-300. "low-end" egyetemre jutottak be, egyáltalán elkezdjék-e...


Magyarország egyetlen értékelhető egyeteme a CEU kirugdosása óta a SOTE, a maga 251-300. helyével: [link]


A top 100 egyetemek, pl a hollandok, vagy ETH Zürich, TUM stb. na azok elit egyetemek. A CEU egy jó középmezőny. A BCE? "Elit"? Viccelsz?

2022. okt. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk ezek a rangsorok olyan faktorokat is beszámítanak az értékelésbe, hogy kezdőfizetés a végzés után, ami nyilván nem túl igazságos, hogy egy svájci bérrel hasonlítják össze a kelet-európait, ráadásul nem is a vásárlóértékét nézik... Egyébként a Corvinus Management and Leadership MSC képzése a Financial Times management iskoláinak a rangsorán top 90-es volt idén.
2022. okt. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!