Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire számít ez az érettség...

Mennyire számít ez az érettségibe?

Figyelt kérdés
10.-es vagyok, és csak érdeklődés szempontjából írom ki ezt a kerdést. A 9.-es bizonyítványom mennyire számít majd bele az érettségi pontjaimba?

2022. szept. 27. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi pontjaidba semennyire.

A tanulmányi pontokba a magyar, nyelvtan, matek, idegen nyelv, töri és egy természettudományos tárgy számít.

2022. szept. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tanulmányi pontokba beleszámíthat. Ugye az első válaszoló említette, hogy melyik tantárgyakból számolják a tanulmányi pontokat, és egyikük a természettudományos tárgy, ami ugye pl. biológia, fizika, kémia, földrajz. Tegyük fel, hogy te a természettudományos tárgynak a földrajzot szeretnéd választani, viszont 11.-ben és 12.-ben már nem volt földrajz órád, csak 9.-ben, 10.-ben. Ezért ha a földrajzot választod, akkor nyilván a 9. és a 10.-es jegyeid fognak abból számítani. Vagyis attól függ, az a szabály, hogy olyan természettudományos tárgyat kell választanod, amit legalább két évig tanultál, vagy pedig két tárgyat választasz, de mindkettőt legalább egy évig tanultad. Szóval a lényeg, hogy az, hogy hányadikos bizonyítvány számít, az attól függ, hogy pontosan melyik tárgyat választod.


Pl. én a biológiát választottam természettudományos tárgyként, és mivel 11.-ben és 12.-ben is tanultam biológiát, ezért nekem a korábbi bizonyítványaim semmilyen szempontból nem számítottak, csak a 11.,12.

2022. szept. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
felvi.hu és keresd ki a pontszámítás menetét
2022. szept. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!