Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van még az érettség...

Mi értelme van még az érettséginek?

Figyelt kérdés

Én 5 éve érettségiztem, baromi könnyű volt. Aki nem az iskola mellé járt, az sima négyes-ötös eredménnyel zárt. Az iskolában felfújták, írtunk kis érettségit, ami kb. dupla nehéz volt, mint az "éles", majd februárban kinyitottam a történelemkönyvet, megnéztem az Oktatási Hivatal honlapján, hogy milyen témakörök kellenek és elolvastam azokat kemény egyszer, majd 95%-os ötös lett. A magyar még ennyi se volt, előtte való este a neten megnéztem, hogy kell megoldani és kész, a matekra meg csak beültem és annyi volt, az idegennyelvre oldottam meg pár korábbi feladatsort. Szóbelik előtt meg előtte 3 nap alatt benyaltam minden tételt, mondjuk a történelmet ott is csak elolvastam egyszer.

Szerintem könnyű és nem szűr ki semmit, mert mondjuk gépémérnöknek felvesznek hármas közép matekkal majd az első félévben simán kibuksz. Mi értelme akkor? Minek nyúzzák a diákokat?



2022. okt. 7. 21:04
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
98%
Értjük, hogy te zseni voltál, de más meg nem az. Aki az érettségi "nyúzását" nem bírja, az az egyetemet sem fogja. És kell egy szűrő, mert azért nem mindenkit vesznek fel mindenhová, amit megjelöl, főleg államin nem. Az egyetem meg kap pénzt a felvett diákokért, ha önköltséges, akkor tőle, ha államis, akkor az államtól. Az érettségi rendszer amúgy tényleg rossz, és reformálásra lenne szüksége, ahogy az oktatásnak is. Az, hogy valakinek hármas matekkal nincs annyi önkritikája, hogy meglássa, hogy minden igyekezete ellenére neki nem való a reálos vonal, és a család sem tudja észhez téríteni, az meg az ő szégyene és baja, nem kell vele foglalkozni.
2022. okt. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:

Nem én voltam zseni. Csak egy példa: legjobb haveromnak egyáltalán nem ment a matek. Minden jegye kettes volt, néhány egyessel megfejelve. 75%-os négyest írt az érettségin.

Szerintem egyszerűen nudli az egész, most meg beraktak a magyar írásbelibe is műveltségi részt, aminek szintén semmi értelme, mert csak a magoltatásra megy rá megint.

2022. okt. 7. 21:21
 3/50 anonim ***** válasza:
96%

Hát Omarom, azért jogot végzett emberként lehetne erről valami fogalmad. Mondjuk mert jelenleg - még - kb. a felsőoktatási felvételit helyettesíti az érettségi.

Igen, a középszintű érettségiket nehéz megbukni, de már 10+ éve is 1-2 emeltet csinált az, aki normálisabb egyetemre akart bekerülni.


Mellesleg halálosan biztosra veszem, hogy kategóriákkal rosszabb érettségit írnál most bármelyik tantárgyból, mint középiskolásként írtál. :)

2022. okt. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

Beszéltünk már itt, hogy felhozod a jogot? :)


Én azt tudom, hogy a felvételit helyettesíti. Csak rosszul. Ezért írom, hogy nem szűr semmit, mert nulla reálos vénával is elmehet valaki mérnöknek, hogy meglegyen a létszám, majd kibukik.

Egyébként biztos rosszabbat írnék most persze, de a középiskolában se tanultam sokat, általában csak beültem és kész.

2022. okt. 7. 21:28
 5/50 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg az érettségi eredmények átlagait és az eredmények eloszlását.


Ez neked volt ilyen hatalmas diadalmenet, alapvetően meg az emelt szintű érettségi igenis megszűri az eredményeket, ott nem lesz feltétlen jóindulat a vizsgáztatók részéről. Egy olyan szakon, ahol kellett a 100 pluszpont, nem volt könnyű bekerülni, mint annak, akinek volt 5 középszintűje, a kérdésedből én legalábbis erre utalok.


Ha minden így lenne, ahogy te itt állítod, akkor mindenki elsőre bekerülne orvosira meg minden gazdasági szakra.

2022. okt. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
100%

"Minden jegye kettes volt, néhány egyessel megfejelve. 75%-os négyest írt az érettségin."

Ez azért van, mert az iskola a pedagógiai programja alapján működik, a saját elvárásai szerint osztályoz, így ami az egyik iskolában csak kettes, az máshol akár ötös is lehet - az érettségi viszont egy országos valami, így az átlag felett jó gimik diákjainak nem nagy ügy.

De nem is az a lényeg az életben, hogy egy bizonyos vizsgád jól sikerüljön, hanem hogy minél többet tudjál, az meg pont az ilyen iskolákban, pont az ilyen "nyúzós" tanároknál szokott megvalósulni.

2022. okt. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
92%

Az emelt tud szűrni. A közép sz.rt se ér, továbbra is állítom, hogy egy jó képességű, de nem zseni (mondjuk szorgalmas, közel kitűnő) 8.osztályos diák is átmenne rajta. Rengeteg dolgot lehet használni.

Oké én jó suliba jártam, de kb 3 ember volt, akinek nem kitűnő lett az érettségije.


Ez az egyetemi felvételi. Szerintem ezt lehetne jobban csinálni (külön felvételivel), de most ez azt hiszem meg is változik.


Nem tudom, én nem éltem meg akkora szivatásként. Oké napi 2-4 óra az életemből a vizsga. De ennyit túl lehet élni. Szeretem gyakorolni a vizsgázást.

2022. okt. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
94%

A középszintű érettségi úgy le van butítva hogy egy átlagos képességű diák is simán le tud érettségizni legalább négyesre. Persze sokaknak még ez is meghaladja a képességét.


Sokkal jobb szűrő az emelt szintű érettségit.

2022. okt. 8. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
91%
Ha úgy kezelnék az emelt szintűt, mint ahogy azt eredetileg kitalálták, talán lenne is értelme: eredetileg arról volt szó, hogy aki nem akar továbbtanulni, az majd középszintűt tesz, aki meg tovább akar tanulni, az emelt szintűt. Ezt akkoriban mondták, amikor általában két tárgyból kellett felvételizni - tehát úgy lehetett értelmezni, hogy a továbbtanuláshoz kötelező lesz két emeltet tenni a kétszintű bevezetésének pillanatától kezdve, vagyis 2005-től. Ehhez képest még attól is frászt kapott mindenki, hogy kötelező lesz egy emelt. :D
2022. okt. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg baj lehet az érettségivel, hogyha te így kimaxolod, aztán meg felteszel egy ilyen primitív kérdést.

Szerintem csak nem értékeled, amit a családodtól az iskoláidtól meg a társadalmi közegedtől kaptál.

2022. okt. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!