Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon, hivatalosan,...

Magyarországon, hivatalosan, minimum hány éves korára lehet valaki tanár?

Figyelt kérdés

Nem év vesztes, nem halasztott, nem bukott. Normál sulikban tanult.


Tehát mennyi a minimális életkora egy tanárnak?


Bocs, nem tudom mik vannak manapság nekik extra szakosítók ,meg modulok, meg hasonlók, szóval az a minimális kor érdekel, amikortól önállóan taníthat, még ha közben ezt-azt be is kell még pótolnia.


2022. okt. 11. 23:44
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
21
2022. okt. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha közoktatásban tanári diplomával tanító tanárokra gondolsz, akkor nekik 5 éves az egyetem, tehát leghamarabb 23 évesen. De például természettudományos alapdiplomával is lehet tanítani, amennyiben az illető vállalja, hogy 5 éven belül megszerzi a pedagógus végzettséget is.
2022. okt. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2. Ezt honnan veszed?
2022. okt. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Na ez az amiket írtok, ezekkel nem vagyok tisztában.


Mellesleg MINDEGY, hogy milyen diploma, oklevél, vagy képzési igazolása van.


A lényeg: törvényesen tanári állást vállalhasson.

2022. okt. 12. 12:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, nincs egy előírt minimum életkor meg ilyenek. 5 éves a tanárképzés, ha valaki 18 évesen kezdi és időben elvégzi, akkor 23 éves korára végez (végezhet hamarabb is, csak nem jellemző), meg manapság már akkora tanárhiány van, hogy akár alapszakos diplomával is felvesznek néhány helyre embereket, azt meg ha valaki 18 évesen kezdi, 21 évesen fejezi be alapesetben.
2022. okt. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#3: A hatályos köznevelési törvényben feketén-fehéren benne van ez a könnyítés. Annyira kevés a természettudományos tanár, hogy így próbálják a helyeket betölteni.
2022. okt. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó pár éve a tanárképzés csak akkor 5 éves, ha mindkét szakján "csak" általános iskolai tanárként végez az ember. Ha mindkét szakon középiskolai tanár lesz, akkor 6 éves a képzés!

Persze ezt módosították, és akik most kezdték az egyetemet, nekik tényleg 5 éves lesz ebben az esetben is, de pl. egy most frissen végzett tanárnak még 6 éves volt.

2022. okt. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!