Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen felsőoktatási diplomás...

Milyen felsőoktatási diplomás szakot végezhetne egy közepes képességű férfi, amely szak nem avul el öt-tíz év múlva, és versenyképes jövedelmet biztosít külföldön is és Magyarországon is? (minimum 450.000 nettó kezdő).

Figyelt kérdés

2021. jún. 25. 17:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%
Valami érdeklődési kört esetleg nem akarnál megadni? Miben vagy jó, miben nem? Egyébként ez a nettó 450.000Ft-os kezdő fizetés iszonyatosan irreális, még a legtehetségesebbek se tudnak pályakezdőként ennyit leakasztani, egy közepes képességű meg pláne nem.
2021. jún. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Hát pedig ez nem egy nagy pénz, bármiben jó tudok lenni csak ne legyen monoton. Mivel szerteágazóan sokminden érdekel, de leginkább az ok-okozati összefüggések, logikus gondolkodás, tudok precíz lenni, de az értelmetlen szabálykövetést nem tűröm.
2021. jún. 25. 18:30
 3/27 anonim ***** válasza:
95%
Mit takar pontosan a “közepes képességű férfi”? Szerintem előbb ezt kellene tisztázni itt.
2021. jún. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Nem jártam valami jó iskolákba, és a szüleim is egyszerű emberek, ha összeadjuk őket és megszorozzuk hárommal, kb megkapjuk az én szintemet.

Gyakorlatiasan tudok jobban tanulni.

Nálam jobban járnak ha megmutatják mintha perceken át magyarázzák. Nem szoktam feladni a dolgokat. Bár nem nyertem tanulmányi versenyt soha, de a helyzetfelismerő képességem jónak mondható, ellentétben a jegyeimmel.

A jegyeim sosem tükrözték a képességeimet, erre a legjobb példa a fizika négyes átlagom a matek kettessel szemben középiskolában is.

Mivel dokumentum és ismeretterjesztő film mániákus vagyok így sokmindenről "hallottam" már.

2021. jún. 25. 18:39
 5/27 anonim ***** válasza:
97%

Amely szak nem avul el öt-tíz év múlva? Ilyen nincs. Folyamatosan képezned kell magad és új dolgokat megtanulni, ha versenyképes szeretnél maradni.

450K-s nettó pedig pályakezdőként abszolút irreális. Ahhoz, hogy te ennyit kapj nettóban, ahhoz a munkáltatódnak ennek közel a kétszeresét kell kifizetnie bérköltségként, amit nyilván akkor fog megtenni, ha ezt kitermeled. Szerinted létezik olyan pályakezdő, aki nulla tapasztalattal közel egymillió hasznot termel havonta az első napjától? Szerintem sem. Itthon legalábbis biztos nem.

2021. jún. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Nemtudom mit értünk pályakezdő alatt sem.


Van élelmiszeripari technikusim, targoncás végzettségem, földmunkagép végzettségem, emelőgép és daru végzettségem mindegyikhez jogsi is, vagyonőri végzettségem, tb és bérügyintéző végzettségem, munkavédelmi technikus végzettségem.


Az érettségimet ugyan frissíteni kell, meg egy nyelvvizsga sem árt

( nem gond, napi szinten használom az angol nyelvet)


De mondjuk ha épületgépész mérnöknek, vagy fizikusnak tanulnék akkor ott pályakezdő lennék úgy hogy már elmúltam 30 éves, önálló életem van és már tíz évnél több munkatapasztalatom?

2021. jún. 25. 18:49
 7/27 A kérdező kommentje:
Na a kereskedő-boltvezető kimaradt, az is van voltam már értékesítési csoportvezető két évet egy nagykerben vele...
2021. jún. 25. 18:51
 8/27 anonim ***** válasza:
94%

Én voltam az előző kommentelő! Kérlek engedd meg ,hogy adjak egy tanácsot!

Nincs olyan , hogy közepes képességű ahogyan fogalmaztál. Egyedül CSAK IS rajtad múlik azon tényező amely behatárolja képességeidet! Mi van akkor ha a szüleid egyszerű emberek? Attól te lehetsz más! Saját magad vagy sorsod kovácsa, ez már nem a középkor , amilyen családba születtél azon sors várjon rád , mint felmenőidre :D

Én amit javaslok neked, felejtsd el kérlek ezt a középszerű hülyeséget, mivel saját magadat kategorizálod ebbe a periódusba . Kicsit legyél határozottabb !

Hiába íród ezeket az információkat magadról , ezzel nem lehet így mit kezdeni, hisz kapásból írhatnánk ehhez szakokat stb. Üljél le szépen, és gondold át mi az ami érdekel téged . Nézegesd a szakokat , utána határozd meg a jövőre vonatkozó elképzeléseidet , hol szeretnéd magadat látni X éven belül és gondolkodj mivel tudnád azt megvalósítani. Itt nincs jó vagy rossz döntés ez az élet , néha sokszor kell , hogy szembesülj valamivel mire elérsz a célodhoz . Ha a pénz motivál tanulj nyelvet és menj külföldre , mivel ott ez a bér reális , hisz papír nélküli végzettséggel is már elérhető, persze az ottani megélhetés már más tészta ennyi pénzből:D. Szerintem ne a pénz motiváljon első sorban , hisz a világ változik , ami ma jól fizet lehet 5 év múlva már nem!!!! Nem tudhatod mivel fogsz 3-4-5 év múlva itt ennyi pénzt keresni!!! Nyilván vannak olyan szakok ahol pl bértábla van , nyilván ott nem fogsz 450 k netto ft - t haza vinni, de vannak olyan szakok aminek nagyjából látod a piaci adottságait . Szerintem olyat keress ami első sorban érdekel és utána nézd meg annak a mai piaci adottságait .

Kérlek ezt a középszerű hülyeséget tényleg felejtsd el , bármire képes az ember ha nagyon akar valamit BÁRMIRE! A jegyeidről , magadban kell érezned hogy többet is tudsz ennél , ha idáig eljutottál akkor már csak rajtad múlik!

Remélem tudtam segíteni!

2021. jún. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
93%

légiforgalom-irányító

nem tudok más szakmát, ami pályakezdőknek félmilliós fizetést biztosítana, de ezt nem egyetemen tanítják

valamilyen értékesítő még esetleg, de ez sem diplomához kötött

ja még van a fogorvos vagy a hajbeültetést végző orvos (ez utóbbiak valóban megkeresnek kezdőként 500 ezret)

2021. jún. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
6%

A leírtak alapján irreálisak az elképzeléseid. Nem csak a félmilliós fizetés, de az is, hogy újra érettségizz, és hogy végigcsinálj egy komolyabb egyetemet. Sajnálom, hogy ilyen pesszimista vagyok, de nincs értelme olyasmi után futnod, ami nem neked való.


Amiben esélyed lehetne (kereskedelem, vállalkozás), azokhoz nem kell egyetem, sőt, jobban jársz, ha egyből hozzálátsz és nem húzod az időt tanulással.


Programozás egyébként nem érdekel? Azzal még megpróbálkozhatnál, mondjuk egy FOSZK-os képzéssel, ahhoz nem kell újra érettségizned és csak 2 év.

2021. jún. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!