Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Honnan derül ki, hogy plagizál...

Honnan derül ki, hogy plagizált a szakdolgozat szerzője?

Figyelt kérdés

Bár van szakdolgozatom, én nem nagyon néztem bele másokéba, illetve kértem, hogy ne legyen nyilvános, mert tartalmazott minősített adatot.

Na de hogy müködik?

Bemegyek civilként és kikérhetem bárki szakdolgozatát?


2022. okt. 12. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

onnan, hogy végig futtatják egy plágiumellenőrző szoftveren ami érti a dolgát


minden ami nem a te munkád és nincs lehivatkozva az plágium

persze egy szakdolgozatban triviális eredményre jutni nem plágium, de akkor annak a te munkádból kell kiderülnie

2022. okt. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az oké, de azt a tanár csinálja.
2022. okt. 12. 21:54
 3/8 anonim ***** válasza:
egy szoftver csinálja
2022. okt. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a legtöbb szakdolgozat az egyetemi könyvtárakból kikérhető. És egyébként elolvasol 5 db-ot, a hatodiknál rááll a szemed, hol van az anyag osszeollozva. PhD hallgatóként sok plágiumot vettem észre különböző beadandókon, sőt, szakdolgozatnal is, plagiumkereso szoftver nélkül is.
2022. okt. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az lehet negyedik, csak igazából senkit nem érdekel a plágium, kivéve a szoftvert, mert annak a jegyzőkönyve nélkül nem fogsz a kérdező záróvizsgázni
2022. okt. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Például a nyelvi szint, a stílus, a szakmai szint eküt a tiedtől, vagy több részlet a más részletektől. Észre lehet venni. De az ilyen munkákban a konzulens legalább annyira hibás, mint az aspiráns.
2022. okt. 13. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a plag.hu oldalra töltöttem fel vagy öt éve a szakdogámat. 10% alatti egyezést talált.
2022. okt. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4 5-nek: hát, nálunk mindenkit érdekelt. Egy ilyen anyag sem ment át (persze, ha az ember megtalálta a forrást, de a PhD-s éveim alatt csak 2x nem találtam meg kb. 2 perc alatt - ha már az ember kiszúrta, hogy mit keressen...).
2022. okt. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!