Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak olyan munkahelyek/pozíc...

Vannak olyan munkahelyek/pozíciók, ahova kizárólag Corvinus-on tanuló diákokat, vagy Corvinus-on végzett embereket vesznek fel?

Figyelt kérdés

2022. okt. 23. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan miért lenne?

Még azt sem tudom elképzelni, hogy egy néhány fős KFT-ben ez legyen a legnagyobb issue, hogy csak a Crovinuson végzetteket vegyenek fel.


Eleve a Corvinuson nincs minden szak, csak gazdasági, Társtduomány, egy munkahely meg komplexebb ettől.


Ha van is ilyen, diszkrimináció miatt senki nem verné nagy dobra.


Az már más kérdés, hogy egy nívós helyen, pl. Morgan Stanley milyen arányban vannak Corvinuson végzettek, más összehasonlítható egyetemekkel szemben (pl BGE, Elte gazdasági kara).

2022. okt. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy lenne. Magyarországon nincsenek olyan egyetemek amik fejfordítóak lennének, mint Amerikába a Harvard és a többi Ivy League egyetem.
2022. okt. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy vannak preferenciák, akár mert egy döntéshozó ott végzett és ezért szimpatizál más ott végzettekkel, akár mert a cégnél felülreprezentáltak az ott végzettek, vagy csak pozitív (vagy akár negatív) tapasztalataik vannak az ott végzettekkel. De még ha létezik is ilyen preferencia, akkor se valószínű, hogy bárhol hivatalosan kimondanák ezt.


Olyanról viszont hallottam, hogy egy cégnél mindenki sportol, egészséges életmódot él, ezért nem annyira szeretnének pl. dohányos kollégát felvenni, mert valószínűleg ő sem érezné magát jól olyan helyen, ahol senki más nem dohányzik, a közös sportolás és hasonlók a csapatépítő tevékenységek...

2022. nov. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!