Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes 10.ben gimit váltani?

Érdemes 10.ben gimit váltani?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék átmenni máshova, de sokan mondják, hogy már nem éri meg. Most 10.es vagyok, nem nagyon találtam róla egyéb infókat, de hallottam róla, hogy akár félévkor is át lehet menni másik gimibe. Ez hogy működik? Meg szerintetek érdemes már most félévkor átmenni, vagy inkább 11.ben kezdjem ott?

2022. okt. 25. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért mennél át ? Nem írtad meg, hogy mi különbség lenne a 2 iskola között.

Mitől lenne jobb a másik neked ?

2022. okt. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem érzem jól magam a mostani osztályomban, meg 9. óta már költöztünk egyszer, bár még tűrhető a távolság, közelebb vannak szimpatikusabb gimik.
2022. okt. 25. 22:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még pont az az évfolyam, ahol lehet és érdemes is lehet váltani, akár azonnal, ha van helyed. Még 11. osztályban sem történik sok minden. Érettségi éve az egyetlen, ahol tényleg nem érdemes már váltani. Először oda kell telefonálni a szimpatikus gimnáziumokba, a korábbi jegyeiddel, hogy van-e számodra hely náluk, nyelvileg is megfelelő tagozatban (ha például németes voltál, de nincs németből előrehozott érettségid, nem érdemes elhagynod a németet, mert viszont egy nyelvi érettségi kell, és második nyelv oktatása a legtöbb suliban semmit nem ér). Motivációnak érdemes elmondani, hogy több kihívásra vágysz, meg ilyen sallangok. Viszont én átgondolnám, hogy mennyire érdemes. Az oktatás színvonalát is nézd, ha kifejezetten megelégedve vagy, akkor nem biztos, hogy egy közömbös osztályközösség miatt érdemes lecserélni - ha az oktatás sem jó, az megint más. Illetve, az is kérdés, hogy amúgy csak nem érzed jól magad, vagy piszkálnak, bántanak is. Mert nem mindegy. Ha bántanak, akkor mindenképpen keress másik sulit, akár később is bármikor. Azt is próbáld viszont azért reálisan nézni, hogy később a munahelyén is az emberek többsége csak elviseli a kollégáit, és "munkakapcsolatot" ápol velük, nem velük jár szórakozni, te meg már majdnem ott tartasz, hogy 2,5 év, és belépsz ebbe a világba (vagy még egy kis kitérő egyetem). Én egyébként azt mondom, hogy próbáld meg a váltást, ha felvesznek máshová, és amennyiben az az iskola színvonalban ténylegesen jobbnak is tűnik. (Nem derül ki, hogy miért szimpatikusabb másik gimi.) Ha viszont ott sem érzed jól magad, és nincs rosszabb oktatás ott sem, akkor már bírd ki az új helyen majd azt a maradék 2,5 évet. Én a 12 év alatt 3 iskolában jártam, mert mindenhol piszkáltak, csúfoltak, bántottak, de mindenhol ugyanaz volt, mindig megtaláltak. Szívem szerint évente váltottam volna, de mindig megtaláltak, nem volt olyan suli, ahol nem rajtam akarták volna levezetni a feszültséget. Ezért mondom, hogy ha nem piszkálnak legalább, az külön jó.
2022. okt. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egy dolog hogy te iskolát váltanál. Viszont először találnod kell egy olyan sulit ami hajlandó átvenni téged. Az iskolaváltás elvileg bármikor lehetséges ha a másik iskola is akarja.
2022. okt. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az átvétel igazgatói döntéskör. Az adott iskola igazgatója határozza meg az átvétel feltételeit. Érdemes a titkárságon / igazgatónál telefonon érdeklődni az átjelentkezés menetéről. Mivel még kiskorú vagy a szüleidnek kell intéznie az evvel kapcsolatos adminisztrációs lépéseket.
2022. okt. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nem érzem jól magam a mostani osztályomban"

Akkor iskolán belüli osztályváltás is elég lehet, és az egyszerűbb.

2022. okt. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!