Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átjelentkezhetek újra érettség...

Átjelentkezhetek újra érettségizés nélkül?

Figyelt kérdés
Tanári szakon vagyok, hülye voltam, nem kellett volna ezt bevállalnom. A szociális szféra mindig vonzott, így átjelentkeznék szociális munkás szakra. Csakhogy az arra vonatkozó követelményeknek nem felelek meg, nincs elég pontom, így újra kéne egy tárgyból érettségiznem, ha újból felvételiznék. De ugyebár ott van az átjelentkezés lehetősége is. Ilyenkor mi az eljárás? Vagy mindenképpen ismétlő érettségi? Nem probléma persze az sem, de nyilván kihagynám.
2022. okt. 26. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire eltér a két szak, akkor újra kellene felvételizned.
2022. okt. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt csak a Tanulmányi Osztályon fogják tudni neked megmondani.
2022. okt. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Átjelentkezni a felsőoktatási törvény szerint csak azonos képzési területhez tartozó szakok között lehet. Úgyhogy átjelentkezéssel semmiképp nem mehetsz át tanár szakról szociális munka szakra. Újból kell felvételizned. Érettségizned viszont csak akkor kell újra, ha a szociális munka szakhoz nincsenek meg a megfelelő érettségi bemeneti követelmények. Ehhez jelenleg egy magyar, matek, történelem, vagy idegen nyelv emelt érettségi kell. Ha ez nincs meg, akkor a hiányzó emelt érettségit saját költségen le kell tenned májusban.
2022. okt. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A bemeneti meg van, csak a magyart, angolt, matekot eléggé elszúrtam, így nincs meg a pont. Töriből, bioszból emelteztem. Sebaj, akkor egy magyart megpróbálok újra megírni.
2022. okt. 27. 20:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!