Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerinted melyik az a dolog,...

Szerinted melyik az a dolog, amit az iskolában feleslegesen tanítanak?

Figyelt kérdés

2022. nov. 7. 18:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
23%
Az írás, olvasás, számolás és pár alapvető infó kivételével szinte minden !
2022. nov. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
96%
Valamilyen szinten minden tantárgynak van értelme és haszna. Nézőpont kérdése az, hogy melyik tantárgy felesleges. Én például nem szerettem az ének órát középiskolába meg a rajzot sem annyira. Valaki meg ezeket szereti.
2022. nov. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Az egyén számára minden felesleges, ami nem járul hozzá a boldogulásához.


Tehát pl. aki szeret írni-olvasni, rajzolni, annak az irodalom és a rajz nem felesleges, hanem kedvenc.

Aki utálja a fizikát meg a matekot, annak az alapon kívül a részletekbe belemenni totál felesleges időpocsékolás és elkedvetlenítő!


Ezért kellene minden gyereket egyénenként felmérni és abba az irányba terelni, azt megtanítani neki, továbbfejleszteni vele, amiben igazán jó, hogy sikeres és boldog felnőtté váljon, ne pedig egy semmihez sem értő, uniformizált lexikonná!!

2022. nov. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

A rengeteg elmélet bemagoltatása, na az tök felesleges !!


Gyakorlatban kellene tanulni és tanítani az életben használható dolgokat !


Csak akkor rájönnének arra, hogy mennyi minden tananyag haszontalan...

2022. nov. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
44%
Algebra, gyökvonás, és kB az egész középiskolai matek
2022. nov. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Hát ez nem így van, 3-as, vannak általános ismeretek, amiket mindenkinek kell tudnia. Hiába vagyok én humán érdeklődésű, kell, hogy alapvető fogalmam legyen mondjuk a savakról-lúgokról, a testünk működéséről, a föld országairól, illetve hiába reál érdeklődésű valaki, azért csak olvasson el néhány művet Móricz Zsigmondtól vagy tudja megkülönböztetni Beethovent Bartóktól.
2022. nov. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
54%

Rajz, ének például szerintem fölösleges, főleg egy bizonyos kor után. Mármint, nekem pl. az utolsó gimis évemben is dupla rajzom volt, és kérdem én, miért? Még azt mondom, hogy általános iskolában rendben van, de úgy érzem a gimis években nem annyira kéne ilyen órákat kötelezővé tenni, max. választhatóvá.


Amúgy egyetértek azzal, hogy vannak általános ismeretek, amikkel jó, ha mindenki tisztában van. Viszont úgy érzem, hogy pl. kémiát én tanultam 4 évig, fizikát 5 évig.. és igazából tényleg szükség van arra, hogy valaki, aki egyáltalán nem ilyen irányban tervez továbbtanulni, 4-5 évig tanulja ezeket a tantárgyakat? Nem zárnám ki ezeket a tantárgyakat teljesen, félreértés ne essék, jó ha az ember a fizika-kémia stb. kapcsán is minimálisan képben van, viszont túlzásnak tartom a 4-5 évig való tanítását.


Szóval én így egyik tantárgyat se zárnám ki teljesen, pl. az ének és a rajz is tökre rendben van, csak szerintem az emberre nem annyira kéne ezeket gimiben is ráerőltetni, hanem csak általános iskolában. Meg általános iskolában volt technika óránk, és én azt kisgyerekként élveztem, ahogy a rajzot is, viszont gimiben már csak nyűg, hogy még ilyenre is be kell járni, szóval az ilyesminél az lenne a legjobb, ha gimiben is lenne lehetőség ilyen órákra, de szabadon választható lenne, úgy legalább tényleg csak olyan jár be, akit érdekel is.

2022. nov. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
33%

Semmit sem tanítanak feleslegesen. Minden mindennel összefügg!

Még a testnevelés, az ének-zene is fejleszti a matematikai készségedet. A rajz a térbeli tájékozódást, komoly agyi funkciókat fejlest. A technika ( ha még van, ahol tanitják, a kézügyességet, az anyagok kezelésének tapasztalait nyújtja, kreativitásodat fejleszti. Az is visszahat a fizikai, matematikai készségeid fejlesztesére.

2022. nov. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

6: úgy látom, hogy a szövegértés neked se megy, mert én konkrétan így fogalmaztam:


"annak az alapon kívül a részletekbe belemenni totál felesleges"


AZ ALAPOKON KÍVÜL!!


Tehát egy nagyon alapvető, de csak létszükséglet, használható tudás az, ami kellene és nem olyan részletes, mint amit jelenleg oktatás címén bemagoltatnak a diákokkal, hogy azoknak a szerencsétleneknek aztán semmi máshoz ne legyen már se kedvük, se idejük!!!


Teljesen úgy érzem, hogy szándékosan folyik a gyerekek tönkre tétele!


Láttad már egy elsős iskolatáskáját, hogy mit cipel magával ?!


És mi az, hogy 7-8 óra meg nulladik óra van egy diáknak, aztán még otthon is tanuljon meg különórák, meg sportoljon meg pihenjen és mikor foglalkozik azzal, amivel ő szeretne ?!


BOTRÁNYOS A MAI KÖZOKTATÁS!!

EZ EMBERTELEN !!!

2022. nov. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%
Tulajdonképpen szerintem az iskola egy börtön, ahol addig őrzik és trenírozzák a gyerekeket, amíg a szülő dolgozik és igazából nem is tanítják, hanem butítják - tisztelet a kevés kivételnek és a pár jó tanárnak, akik tényleg tanítanak!
2022. nov. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!