Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Zrinyi Ilona matekversenyen...

A Zrinyi Ilona matekversenyen miert adnak fel olyan kerdeseket, amiket nem is tanultak a gyerekek?

Figyelt kérdés

a 2. es 3. osztalyos gyerekeimet probaltam felkesziteni a Zrinyi Ilonara, de kiderult, hogy a kerdesek nagy reszet meg nem is tanultak.

Pl 2. osztaly elejen meg nem tanultak a perceket csak az orakat, nem tanultak osztani vagy ketjegyuvel szorozni.

Ilyen valoszinusegszamitasokat, hogy hany golyot kell kihuzni, hogy biztosan legyen benne 2 kulonbozo szinu, stb, illetve 4 szamjegyu szamokkal is van jopar feladat.


ez csak nekem furcsa? vagy ez csak azoknak a strebereknek van, akik mar eloben egyenleteket oldanak meg? :D



2022. nov. 21. 17:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Neked furcsa, bár biztos nem vagy vele egyedül...
2022. nov. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ehhez ismerni kéne a verseny pontos leírását. Szerintem is furcsa, egy másodikostól nem várható el, hogy matekszakkörre járjon. Olyat tudok elképzelni, hogy idősebbekkel is versenyzik, vagy hogy megoldható máshogy is a feladat, legalább részlegesen. Pl. kombinatorikánál táblázatos módszerrel.
2022. nov. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Baluba ***** válasza:
100%

A matekverseny nem olyan, mint egy dolgozat, az az elvárás, hogy ne mindneki tudjon megoldani minden feladatot. A Zrínyi arról szól, hogy milyen gyorsan és pontosan tud a gyerek matek és/vagy logikai feladatokat megoldani.

A golyós feladat pont ilyen: valójában semmi matektudás nem kell hozzá, csupán logikával megoldható egy 7 éves gyerek esetben is, miközben “típusfeladatként” majd talán 8. környéken jön elő, amikor már mindneki meg tudja majd oldani a tanult módszerrel.

Egyébként a Zrínyi egy nagyon szórakoztató verseny, ami semmi mást nem mér, mint hogy az adott 1 órában az adott x feladat közül hányat tud megoldani a gyerek. Éppen ezért felkészíteni is csak úgy lehet rá, ha Zrínyi feladatokat old meg a gyerek időre, aztán pedig megbeszélitek sokkal lassabban a megoldást ott, ahol gond volt.

2022. nov. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3: "hogy ne mindneki tudjon megoldani minden feladatot. "

Na azt hiszem ezert a mentalitasert utaltam anno az ilyen versekenyet:) foleg ezt.


viszont, most hoztak haza az idei versenyfeladatokat es ez nagysagrendekkel konnyebb volt, mint amibol gyakoroltunk 2014-2017-es feladatok

2022. nov. 21. 19:08
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A verseny arra való, hogy szórja az embereket, hogy kiderüljön, hogy a jók között kik a közülük is jobbak és kik nem. A 2+2 jellegű feladattal mindenki kap maxpontot és semmit nem ér a verseny.

Igenis azt kell megnézni, mi az a plusz, amit már elsajátított...

Akkor jók a versenyfeladatok, ha jól elszóródnak a pontok. Az, hogy ez nehéz nekd vagy másnak, az nem lényeg...

A "versenyző" is megtudja, hogy is áll hozzá, és lehet kis vízben nagy hal, de nagy vízben csak kishal.

Én is voltam versenyen, tudom, miről beszélek...

2022. nov. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

szerintem nem erted a gondom.

nem az a baj, hogy ne adjanak nekik nehez feladatot, hanem az, hogy miert olyan temabol adja, amit meg nem is tanulhatott?


a sajat tananyagabol is lehetne trukkos, logikat kivano feladatokat feladni.

2022. nov. 21. 19:17
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert pont attól nehéz, hogy nem triviális. Ha abból kapnak, akkor az nem kihívás... Jönnek a maxpontok!

Nem deriválást kaptak vagy arcth-t...


A feladatsorok összeállítása is egyfajta "tudomány"

2022. nov. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

> nem derivalast kaptak

hanem osztast masodikoskent:) amit ugyanugy nem tanultak.

nem sok kulonbseget latok.


mind1, koszonom a valaszt!

2022. nov. 21. 20:22
 9/13 Tom Benko ***** válasza:
74%

Nem tanultak perceket? Azt hogyan?


Az osztás kikerülhető egy kis okoskodással, ahogy a kétjegyűvel való szorzás is.


A verseny pont arról szól, hogy olyan problémákat is meg tudsz-e oldani, amiket nem tanultál. Órán, tanításkor fontos a sikerélmény. Versenyen fölösleges.

2022. nov. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

Az emberek nagy része nem tanulta a skatulyaelvet, mégis meg tudják mondani, ha találkoznak egy egyszerűbb ilyen feladattal.

A versenyeknek is ez a lényege, lehet, hogy nem tanulta még az adott témakört, de ki tudja következtetni a megoldást, legyen szó akár nyolcadikos feladatrol is. Ami most eszembe jutott hirtelen :

Adunk néhány számot : 4,7,10,13,...

Felirjuk az első 100 ilyen számot. Mi lesz a 100. szám, leirjuk-e a 222-et?

Lehet rajta hőbörögni, hogy ez egy csúnya számtani sorozatos feladat, de megcsinalja egy 3-4. osztályos tanuló is úgy, hogy nem hallott róla.

Gauss is osszeadta a monda szerint az első 100 pozitív egészet...

2022. nov. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!