Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diákok akik dolgoznak egyetem...

Diákok akik dolgoznak egyetem mellett hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Nappali tagozatosokra gondolok, akik mondjuk egy héten 4x suliban vannak 3x pedig dolgoznak. Hogy tudjátok összehozni? Olyan területen dolgoztok amit tanultok is vagy csak találtatok valamit ami rugalmas tud lenni a suli mellett?

2022. dec. 6. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 26 óra egyetem mellett dolgozom 20 órában. Nem könnyű, elég durva a ZH időszak, de megcsinálható. (Legalábbis eddig ment)

Nekem rugalmas a munkahelyem, akkor megyek be, amikor tudok (természetesen előre egyeztetve), és ha nem pont 20 óra egy hét, akkor sincs semmi gáz. Home office is opció, csak szólnom kell. Nagyon megértő a főnököm, és a kollégáim is nagyon rendesek, igazodnak hozzám, ha úgy adódik.

(ELTE IK-ra járok bsc-re, és egy informatikai cégnél dolgozom)

2022. dec. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is gondolkoztam rajta hogy elkezdjek dolgozni következő félévben ezért voltam kíváncsi hogy kinek hogy megy nappali mellett, mert biztos hogy nem könnyű egy végig melózott nap után még leülni az asztalhoz tanulni is.
2022. dec. 6. 12:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
MSc mellett szakmámban dolgozom (mérnöki terület). Általában heti két napot jövök, megbeszéljük, melyik napokon nincs órám. Rugalmasak ők is, de én is, ha esetleg otthon is dolgozni kell egy harmadik napon, vagy ilyesmi. Eddig remekül működik, sajnos most pont összecsúszik a félév vége és az irodai hajtós időszak. Tanulni valóban nem könnyű munka után, de régen simán tanultam éjszakába nyúlóan, attól nem különbözik annyira, de szerencsére már nem kell rendszeresen éjszakázni. Szabadidőm sajnos nem sok van.
2022. dec. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nappalis vagyok, heti 5 nap van suli. Sajnos fix az órarend és rosszabbik esetben, kb 26-27 órám van egy héten (ami 39, 60perces óra), jobb esetben 22-23 (33 “normál”). Mindez megfűszerezve egy kis úszással, aminél nincs az órarendben, az a kb 30-40 perc amit csak hajszárítással és öltözködéssel, illetve amiket az egyik épületből/gyakorlati helyről/uszodából utazással töltesz.

Nálunk gyakorlatokkal elég szigorúak, így onnan nem igazán lehet hiányozni, vagy max 25%ot, ami rosszabb esetben egy hét alatt el is fogyna, előadásokon is kb alap a katalógus, persze be lehet írni a másikat, de nem érdemes kihagyni. Én az a típus vagyok, aki nem is “mer” elkezdeni lógni, mert akkor tudom hogy utána egy órámra se fogok bejárni.

Így megpróbálom a legtöbb időm kihasználni és dolgozni amikor tudok. Ez nem a legegyszerűbb, de nem mókából dolgozom, így meg kell oldani.

2 munkám van, ahova H-P 7:30-16:00(-17:00), illetve H-V 6:30-21:30 közt tudok menni. Az előbbinél szinte bármikor lehet menni, amikor csak ráérsz, utóbbinál fix helyek vannak. Nekem nyár óta inkább az utóbbi fér bele, a hétvége miatt is, plusz nincs minimum óraszám, de kicsit kevesebbet fizet. Az elsőnél minimum 16 óra lenne, rosszabb esetben 12, de mivel régebben is dolgoztam már náluk és főnök is megvolt/van elégedve a munkámmal, így oda kb mehetek amikor tudok.

Tanulni nem sok időm jut, de próbálom, pl az utazással töltött időt kicsit tanulásra fordítani vagy ha esetleg lenne kisebb lyukasom, amikor nem tudok dolgozni, akkor kisebb kikapcsolódás mellett egy kicsit tanulok is.


Nálam sajnos nem játszik, hogy szakmában helyezkedjek el diákként, így igazából azt vállalom el amit tudok vagy ahol szívesen látnak. Nálunk sokan a magas óraszámok miatt sem szoktak/tudnak dolgozni, illetve azt se felejtsük el, hogy aki komolyabban sportol, annak egyszerűen már nem fér az életébe bele még egy plusz. Viszont van olyan csoporttársam is, aki esténként dolgozik, hogy tudja fizetni a számláit, úgyhogy nagyon vegyes az eloszlás.


Egyetlen tanácsom az lenne, hogy nyugodtan dolgozz, csak nagyon figyelj magadra. Mentális egészség fontos és néha a pénznél is magasabb prioritást kell élveznie, hogy ne menjen se munka, se suli, se a saját életed kárára.

2022. dec. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most épp nem dolgozom, de korábban dolgoztam egyetem mellett 15-20 órában, rugalmas munkaidővel, homeoffice-ban. Kapcsolódott a szakomhoz, így a tanulásomat is segítette, nem rontotta.


Most is tervezek újra dolgozni, de már nem lesz annyi órám, így 25-30 órát is tudok vállalni.


Nálam a legfontosabb a szakmai fejlődés. Szerencsére ezt eddig bármikor megtehettem, mert a szüleim támogattak/támogatnak, így nem kell azért nem szakmai munkával időt töltenem, mert az fizet jól. Hosszútávon így jobban jártam/járok.

2022. dec. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

MSc-re járok, az heti kb 29 órát tesz ki hétfőtől szerdáig. Dolgozni csütörtökön és pénteken szoktam. HO nincs.

Nehéz, de ez van, eddig is megoldottam valahogy, ezután is meg fogom oldani. Munkában üresjáratban tanulok, odafele-visszafele töemgközlekedésen tanulok, este egy kis szusszanás után beadandót írok. Hétvégén egyik nap pihenek, másikon tanulok.

2022. dec. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!