Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozatnal mikor kell...

Szakdolgozatnal mikor kell hivatkotni?

Figyelt kérdés

Pl ha írok általános dolgokat (amit könyvből szedtem), hogy "Végeztek kutatást és az eredmény x lett." Ilyenkor kell utána lábjegyzet / zárójel, hogy pontosan mi volt a kutatás vagy nem, elég, ha a végén a felhasznált forrásoknal ott van a könyv neve? Ilyenkor elég a könyv, vagy az Oldalszam is muszáj

?



2022. dec. 17. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Nem vetted fel ezt a tantárgyat, ami szakdoga előtt van...????

Kizárt hogy ne mondták volna el....

2022. dec. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%

"Végeztek kutatást \cite{kutatas}, és az eredmény x lett."


A .bib fájt a szokásos módon használd.

2022. dec. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Akármilyen gondolatot veszel valahonnan, mindig (!) hivatkozd be a forrását, és ne lepődj meg ha a végén lesz 100-150 lábjegyzeted.
2022. dec. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Még nem kell szakdogát írnom, csak esszét, viszont szeretném már olyan stílusban írni. Mindent???

De amikor könyvet /más szakdogát olvastam, ott nem volt minden 2. Mondat után, csak pl minden oldalon egy, de nem értem, mi alapján.

2022. dec. 17. 21:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden érdemi állításhoz ami nem a saját kutatási eredményed tartoznia kell hivatkozásnak. Csak a könyv címét a végére odaírni nem elég. Pontosan a vonatkozó oldalszámokat is fel kell tüntetni, és a dolgozat szövegében is jelölni kell, hogy melyik hivatkozás hova tartozik.
2022. dec. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, pedig szakdogában MINDENT le kell hivatkozni, ami nem a saját gondolatod/eredményed, úgyhogy nem tudom, milyen dolgozatot olvastál, amiben oldalanként egy hivatkozás volt. Egy elméleti bevezető (a mi területünkön) lényegében nem is áll másból, csak mondat+hivatkozás+mondat+hivatkozásból. Én is hivatkoztam le nagyon-nagyon alapvető dolgokat, de így kell csinálni.

A példád így nézne ki helyesen: "Végeztek kutatást és az eredmény x lett (Kovács, 2017)." Vagy "Kovács (2017) szignifikáns összefüggést talált y és z között." Majd a szakdoga végén szerepelne a teljes, hosszú hivatkozás, benne a folyóirat pontos kiadásával, oldalszámmal, stb. Legalábbis nálunk ilyen volt a formátum, mert APA style-t kértek, de lehet, hogy máshol más az elvárás. Nézd meg, hogy nálatok mi a helyzet, mert biztosan van valami tájékoztató a szakdolgozati követelményekről. Mindenesetre mindig mindent le kell hivatkozni.

2022. dec. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]

Pl itt ő nem hivatkozik mindenre, vahy én értem félre?

2022. dec. 17. 22:42
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt olvassuk? Szinte mindegyik mondat után van hivatkozás. Ami után nincs, ott azért nincs, mert minden bizonnyal ugyanabból a tanulmányból származik az infó, mint amit az előző mondatában már lehivatkozott. Vagy pl. ír egy általánosabb mondatot, ami után nincs hivatkozás. Majd a következő mondatokban hoz rá konkrét példákat, említ kutatásokat, amik viszont le is vannak hivatkozva. Ez így teljesen rendben van, minden új gondolat esetében megjelöli az eredeti szerző.
2022. dec. 18. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*eredeti szerzőt, bocsánat.
2022. dec. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Minden nem saját megállapítást pontosan le kell hivatkozni.
2022. dec. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!