Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pázmány vagy Károli? Vallásoss...

Pázmány vagy Károli? Vallásosság szempontjából? Melyiken erőltetik kevésbé?

Figyelt kérdés

2022. dec. 21. 12:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Károkira bölcsész szakra, Pázmányra jogra jártam, és egyik helyen se erőltetik. Van pár egyházzal kapcsolatos tárgy amit teljesíteni kell, de a többi tárgyhoz képest könnyűek, és ha nem is érdekel (ahogy engem se érdekelt egyáltalán), érdemes úgy felfogni, hogy szélesíti az ember látókörét ez a néhány tantárgy.
2022. dec. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
KÁROLIN végzett a lányom, 1 db, egyházismeret kötelező tárgy volt. Könnyű volt teljesíteni és lehetett angol nyelven is. Ezen túl semmilyen vallási követelmény nem merült fel.
2022. dec. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
Semmi bajod nem lesz tőle, sőt.
2022. dec. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Ateistaként tanulok a Pázmányon, és egyáltalán nem erőltetik. Van néhány kötelező óra, amiken elég jelentős szerepet kap, de ezek alapvetően könnyen teljesíthetőek; én potya ötös osztályzatokként gondolok rájuk. :D

A Károlival nincs személyes tapasztalatom, de arról is nagyjából ugyanezeket hallom.

2022. dec. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Én is a Pázmányon jogot tanulok, és szerintem sem erőltetik egyáltalán. Eddig minden félévben volt egy darab vallással kapcsolatos tárgyunk, amire ugye nem is kötelező bejárni, csak teljesíteni kell, ami a többihez képest nagyon egyszerű. A kánonjog ugye nálunk kötelező, de csak 3 félév és általában ez a legkönnyebb vizsgák egyike szokott lenni. Itt sem kötelező bejárni, kidolgozottakból is teljesen jól fel lehet készülni. Múlt héten vizsgáztam egy sráccal, aki nulla tudással jött el, de a tanár addig kérdezgette, amíg egy kettest ki nem húzott belőle :DD Ha meg ilyen egyéb programokra gondolsz, akkor azok közül sem kötelező semmi.
2022. dec. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
3-as: 12 évig tanultam vallásos intézménybe, és de, megártott: ateista lettem a teljes hívőségből :)
2022. dec. 21. 17:11
 7/13 anonim ***** válasza:
33%
az Istennel való kapcsolat fontos,nem az ahogy azt egy intézet"előadja"
2022. dec. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A Pázmányon azért a Kathit nem feltétlenül olyan könnyű.
2022. dec. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#8 jó jegyet szerezni nem könnyű, de aki rá szán cirka 3 napot az életéből, nevetve megcsinálja.
2022. dec. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#9 Így a pontos, igazad van.
2022. dec. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!