Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pázmány vagy Károli? Vallásoss...

Pázmány vagy Károli? Vallásosság szempontjából? Melyiken erőltetik kevésbé?

Figyelt kérdés

2022. dec. 21. 12:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
39%
Károlit javaslom.
2022. dec. 22. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
87%

Károlira járok, Pázmányról nem tudok nyilatkozni, de a Károlin igazából egy Egyházismeret tantárgyon kívül semmi nem utalt arra, hogy ez vallásos egyetem lenne.

Azt meg egy beadandóval sikerült is teljesíteni. Én is ateista vagyok, de nyugodj meg, mert kb elő se kerül.

2022. dec. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%

Károlis vagyok és én sem vagyok vallásos, volt legfeljebb 2 tantárgy ami így kifejezetten a vallásra fókuszált, ami egy kisebb odafigyeléssel megcsinálható szerintem (sőt, az egyik ilyen előadás kifejezetten tetszett is).


Max annyi, hogy keresztény gondolkodókról is szó lesz, mint Szent Ágoston, vagy Aquinói Szent Tamás (persze az egyetem felekezetétől függően vagy katolikus vagy református gondolkodókon lesz a hangsúly) amivel még a filozófiából is egy kicsit okosabb lehetsz.


Nem tudom milyen a Pázmány, de szerintem a Károlin ezeken a vallásos dolgokon kívül nagyon nem erőltetik senkire a kereszténységet.

2023. jan. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!