Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen tárgyból érdemes emelt...

Milyen tárgyból érdemes emelt érettségit csinálnom, ha a Színművészeti Egyetemre szeretnék majd menni?

Figyelt kérdés

Színész szeretnék lenni és kb 1 hónap múlva el kell döntenem, hogy melyik 2 tantárgyat szeretném középsuliban 2 évig emelt óraszámban tanulni. Ebből a 2 tárgyból az egyik nyelv lenne, mert szeretnék nyelvvizsgát a 2. nyelvből is. A másiknak pedig azt a tárgyat választanám, amelyikből célszerű lenne emeltezni az egyetemhez.

Ha valaki tudna adni tippet, hogy inkább magyar emelt kéne, vagy ének érettségivel próbálkozzak, vagy esetleg kommunikációval, akkor annak nagyon örülnék <3



2022. dec. 27. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemnek saját felvételi vizsgája van nem számít az érettségi eredménye sem.
2022. dec. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor egyáltalán nem veszik figyelembe sem, hogy miből van emelt érettségim vagy hogy mi az 5. érettségi tárgyam?

(Bocsi, hogy itt értetlenkedek, csak nem annyira tiszta, mert mindenki körülöttem arról beszél, hogy hol mi ér pontot, ha mi az emelt tantárgy)

2022. dec. 27. 22:28
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Az 1-es jol leirta. Ezt meg azzal egeszitenem ki, hogy szerintem dramabol erdemes, ha szinmuvesz szakra akarsz jelentkezni. Ha mas szak erdekelt volna, akkor meg a mozgokep es mediaismeretet javasoltam volna.
2022. dec. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Van egy ismerősöm, aki hasonló tervekkel rendelkezik, és ő magyar faktra jár. Szerintem is az a legcélravezetőbb. Nem akarok hülyeséget mondani, de talán az ottani felvételin számíthat az irodalmi műveltség is. Ha valóban így van, akkor extrán a magyarral érdemes próbálkozni. Nálunk amúgy kommunikációból vagy énekből nem is volt opció, hogy emelten lehessen ilyet tanulni órarendi keretek között, bár a te sulid ebben eltérhet.
2022. dec. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as voltam. Itt mindent leirnak: [link]
2022. dec. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönömm<3
2022. dec. 28. 23:37
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Színmű felvételin tényleg csak az ottani gyakorlati vizsga eredménye számít. Ha most állsz faktválasztás előtt, azt javasolnám válassz olyan tárgyat, ami leginkább érdekel plusz más szakokhoz beszámítják emeltnek, ha a színmű mégse jönne össze (elég lottó, hogy bejön-e a felvételi vagy nem). A magyar jó választás lenne szerintem.
2022. dec. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is válassz olyat amik a legjobban érdekelnek, és jelölj meg olyan számokat is mindenképpen, ugyanis a színműn borzasztoan szórnak, hacsak anyukád apukád nem színész.


Több ismerősöm is sokadjára próbálta meg mégsem vették fel pedig tudom mennyire tehetséges.


Szoval kezdj el gondolkodni h mi érdekel még azon kívül

2022. dec. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!