Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az az új szabály, hogy nem...

Az az új szabály, hogy nem szüntetik meg a hallgatói jogviszonyt a hatodik vizsga után sem, visszamenőleg is érvényes?

Figyelt kérdés
A kérdést úgy értem, hogy ha két éve kezdtem volna az egyetemet és most vizsgaznek valamilyen tárgyból hatodszor és így sem sikerül akkor lehetne még esélyem, vagy ez csak akkor lép életbe ha ebben az évben kezdenem az egyetemet?
2023. jan. 4. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt a kérdésem pár napja, meggyőző választ még nem kaptam. Hátha most sikerül megfejteni. :D
2023. jan. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az egyetem majd kiadja a változásokról szóló tvsz. módosítást, abban biztos, hogy benne lesz.
2023. jan. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ilyeneket mindig a felmenő rendszerre vonatkoztatják.

Nálunk legalábbis (BGE) pár éve már eltörölték a maximális tárgyfelvételt (csak a vizsgák száma volt korlátozva), és ezt nagyon hirdették a tanárok, hogy így van, majd kiderült, hogy ez ránk amúgy nem vonatkozik, csak az újonnan felvettekre… :D

2023. jan. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
3. Törvényellenes a tárgyfelvételek számának korlátlansága!!
2023. jan. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Már miért lenne törvényellenes?
2023. jan. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5.! Azért, mert a felsőoktatásról szóló törvény nem engedi meg.
2023. jan. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6. Ezt kerestem a törvényvben én is, de nem találtam. Rá tudnál mutatni, hogy hol van benne? Ha írsz ide egy §-t és egy bekezdést, az nekem már bőven elég, köszi! (2011. évi CCIV. törvény)
2023. jan. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7. Megnéztem és ez is kikerült a tv-ből úgy, hogy az egyetemekre bízzák.
2023. jan. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!